"Pokud se musíš ptát, nic se nedozvíš.

Pokud víš kde, stačí se zeptat."


Vydala jsem se na Jiný prostor...Zkouknuto v lednu

18. dubna 2017 v 21:17 | Zdeňka M. |  Přečteno a viděno
Od ledna mám ve svém diáři také místo pro seznamy shlédnutých filmů a seriálů, tak jsem se rozhodla, že jednou měsíčně sepíšu přehled filmů a připojím k tomu krátký komentář. Rozhodně nepůjde o recenze, prostě jen můj názor, jak se mi to líbilo či nelíbilo. K některým se ještě vrátím a rozepíšu o nich delší komentář.
Někdy půjde o opakované sledování (mám pár hodně oblíbených filmů, které sleduji velmi často) a jindy o mou "premiéru". V televizi občas vidím i jiné filmy či seriály, ale ty sem většinou dávat nebudu. Filmy jsou seřazené ne podle oblíbenosti, ale jak jsem na ně koukala.

Strážci Galaxie (Guardians of the Galaxy, 2014)
Peter Quill, alias Star Lord, zelená Gamora, svalouš Drax, mluvící mýval Rocket a oživlý strom Groot, tato pětice stojí proti nebezpečnému Ronanovi. Přestože obvykle stojí na hraně zákona, tak je potřeba, aby se stali hrdinami a zachránili vesmír...

Tenhle film jsem viděla poprvé někdy loni a stále mě dokáže pořádně pobavit. Nechybí akce, hlášky a vtip. I když se přiznám, můj oblíbenec je rozhodně Groot. Sice byste si s ním moc nepokecali, ale je prostě hustej. "Já jsem Groot." Ale při scéně, kdy se obětovává pro záchranu svých přátel, tak brečím pokaždé, když film vidím. "My jsme Groot." Naštěstí jde o strom, který můžete evidentně rozsekat na kusy, ale stačí větývka a on zase znovu vyroste, a proto se těším na dvojku, kde bude baby Groot. Podle ukázek to bude boží. Až mě napadá, nechtěli by filmaři věnovat jeden film jen Grootovi? :-)


Poslední lovec čarodějnic (The Last Witch Hunter, 2015)
Lovci čarodějnic a bojovníci "Sekery a kříže" bojují ve středověku s hrozivými čarodějnicemi vedenými Královnou. Nejlítostnější válečník Kaulder se dostane až do nitra hnízda a zabije Královnu, ta ho však před smrtí prokleje... Dnes žijí čarodějnice mezi námi a většinou neohrožují lidi. Pokud dojde k narušení zákona, tak je povolán poslední lovec čarodějnic Kaulder, který nemůže zemřít. Jenže brzy se ukáže, že černá magie je na vzestupu a někdo usiluje o oživění Královny. A tak se Kaulder vydává na poslední válečnou výpravu o osud světa...

Na tento film jsem se podívala jen díky tomu, že hlavní roli hraje Vin Diesel. No, jako středověký bojovník je pořádný zjev. :-) V dnešní době je už normální, tak jak jej známe z jiných akčních filmů.
Co si myslet o tomto filmu? No, dá se na něj koukat, je to prostě akční řežba s počítačovými efekty, kde nesmí chybět kráska po boku bojovníka a hned několik nepřátel, které je potřeba zlikvidovat. Akce, boje, rvačky, čarodějné efekty a hodně much na konci. Možná na něj ještě někdy kouknu, ale tento film mě nijak zvlášť neokouzlil.

Králova zahradnice (A Little Chaos, 2014)
Ludvíka XIV. přesouvá svůj dvůr do Versailles, a tak je potřeba zbudovat jednu z největších architektonických krás na světě, kromě úžasného zámku jsou okolo úchvatné zahrady. A tady začíná příběh zahradnice Sabine De Barra, která svým návrhem vnese trochu chaosu do jinak symetrické krásy. Ale jak usměje žena v tvrdém světě, kde vládnou muži a intriky?

Kate Winslet jako madam De Barra a Alan Rickman jako Ludvík XIV., to jsou hlavní tahouni filmu, který zavání historickou romancí. Ano, je to slaďárna, ale můžeme alespoň trošku nahlédnout na francouzský dvůr, kde intriky vládly na všech frontách. Ženy bojující o přízeň mužů a faleš je všude kolem. Proto tu madam De Barra působí jako zjevení, protože je pracovitá, nebojí se ušpinit si ruce a nóbl život pro ni není. A tak není divu, že po prvních překážkách si nakonec získá obdiv jejich zaměstnanců, které bere jako sobě rovné. A možná získá i lásku, tedy pokud se dokáže přenést přes bolest svého života.
Na film jsem mrkla hlavně kvůli Alanu Rickmanovi, který ho i režíroval. Ano, mám tohoto velikána filmu moc ráda a je velká škoda, že již není mezi námi. Mohl toho natočit ještě mnohé. Tady si zahrál francouzského krále Ludvíka XIV., který je poněkud stárnoucí a možná potřebuje svěží a nezkažený pohled madam De Barry, aby mu ukázala, že každá růže jednou odkvete, ale přesto si uchovává své kouzlo.

Stejnojmenný seriál z roku 2004 jsem měla moc ráda, tak jsem se z nostalgie vrhla i na film, kde sledujeme další život Veroniky Mars. Na střední škole dělala soukromé očko, pak se vydala na právnickou fakultu a nyní shání práci u prestižních právnických společností. Jenže se na ní obrátí její bývalý přítel Logan, který je obviněný z vraždy. A tak Veronika oprašuje staré detektivní náčiní a vydává se do rodného města, aby pořádně rozčeřila stojaté vody...

Z nostalgie na tento film klidně ráda kouknu znovu, ale jinak je to dost klišé a kravina. Nechybí akce a "kostlivci", které je potřeba vysmýčit ze všech temných koutů lidských životů.

Kráska a zvíře (Beauty and the Beast, 1991)
Animovanou verzi Krásky a zvířete od Disney asi nemusím představovat. Miluji ji už od dětství, tak si jí čas od času ráda pustím. A nová hraná verze rozhodně k zahození není, ale tato animovaná je prostě srdcovka. :-)

Malý princ (Le Petit Prince, 2015)
Holčička se připravuje na přijetí na prestižní školu, ale první pokus se nevydařil, tak jí matka připraví prázdninový plán. Jenže ho naruší extravagantní a milý soused, který je sice starý dědula, ale v srdci zůstal dítětem. Vypráví dívce příběh o setkání s Malým princem a otevře jí oči, že svět dospělých není jediný pohled na svět a že dětské oči vidí mnohem víc...

Knihu od Antoine de Saint-Exupéry mám moc ráda, tak jsem uvítala filmové zpracování. Je to nádherná podívaná, která stojí za to. Jen jsem se neubránila na konci slzám. Znovu se setkáme Malým princem a možná se dozvíme, zda nakonec dorazil zpět na svou planetku.

Dopisy pro Julii (Letters to Juliet, 2010)
Sophie přijede na "předsvatební" cestu do Verony, jenže její snoubenec objíždí dodavatele vín a jiných věcí pro svou restauraci, a tak Sophie během procházky městem narazí na skupinu dobrovolnic, které odepisují na vzkazy a dopisy uložené do "Juliiny" zdi. Sophie najde dopis napsaný před padesáti lety a odepíše na něj. Brzy se ve Veroně objeví pisatelka dopisu Claire se svým vnukem a společně se rozhodnou najít jejího Lorenza, kterého před lety opustila...

Romance ušitá jak z pera Shakespeara. Na cestě po pátrání po ztracené lásce se možná objeví i nějaká nová. Je to vtipné a krásné, prostě něco pro romantické duše. :-)

Dračí princ (Он - дракон, 2015)
Mira si bere vnuka slavného drakobijce a na svatbě se zpívá pradávná dračí píseň, jenže přiletí drak a Miru unese na svůj ostrov. Vnuk slavného drakobijce se vydá svou nevěstu hledat, ale pátrání trvá dlouho... Mira mezitím na ostrově potkává záhadného mladíka Armana, s kterým není něco pořádku... Brzy odhalí jeho tajemství a zjistí, že se Arman mění v draka. A tím to všechno teprve začíná...

Ruská variace na pohádku Kráska a zvíře, kde je všechno trochu jinak, než to na první pohled vypadá. Efekty jsou pěkné a romantika vítězí nad příběhem. Nebudu lhát, ale film stojí na sexy postavě hlavního hrdiny, který celou dobu pobývá polonahý a můžeme tak vidět jeho úžasné svaly. Je sice hubený, ale vypracovaný. :-D

Vrtěti ženou (Hysteria, 2011)
Viktoriánská Anglie a ženy trpící hysterií, anebo je to jen výmluva, aby nemusely strpět manželovu společnost. Léčba hysterie je dosti zastaralá (u hodně "hysterických žen" se odstraňuje děloha), a tak je potřeba vymyslet nějaký pokrok, například elektro masážní strojek pro intimní partie žen. Původně to sice byla prachovka, ale nakonec vznikl první vibrátor...

Romantická komedie, u které se vážně pobavíte a zároveň užijete romanci. Také spatříte zastaralý pohled na ženskou duši, kde pokroková žena je brána jako nemocná, protože tehdy měly být ženy půvabné, povolné a vzorné manžely. A Hugh Dancy jako doktor Mortimer Granville je k sežrání. :-)

Agentky D.E.B.S. (D.E.B.S., 2004)
Elitní agentky D.E.B.S. jsou sexy dívenky, které umí pořádně kopat a zneškodňovat padouchy. A nejnebezpečnější je zlodějka Lucy Diamondová, kterou musí D.E.B.S. zastavit za každou cenu. Jenže co se stane, pokud se Lucy zamiluje do nejlepší agentky a ona city opětuje?

Kravina na entou a totálně ujetá parodie na všechny špionážní filmy. Je to tak moc pitomý, až je to hezký. A vy se přistihnete, že se řehtáte smíchy od začátku filmu až do konce. Ale je tu i nějaká romantika, tedy pokud vám nevadí, že se do sebe zamilují dvě dívky. :-D

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama