"Pokud se musíš ptát, nic se nedozvíš.

Pokud víš kde, stačí se zeptat."


Vydala jsem se na Jiný prostor...Zhlédnuto: Kráska a zvíře

8. dubna 2017 v 9:26 | Zdeňka M. |  Přečteno a viděno
Na konci března jsem se vydala do kina na pohádkový film Kráska a zvíře. Bylo to nevyhnutelné, protože miluji animovanou verzi od Disneye z roku 1991, a když se poprvé objevil trailer na novou, hranou verzi, tak jsem věděla, že ji musím vidět. Do kina moc nechodím, naposled jsem byla na třetím díle Pirátů z Karibiku, obvykle počkám, až je film na DVD nebo v televizi. Jenže Narciska mi básnila o skvělé podívané a já sledovala videa na youtube, no a brzy bylo jasné, že neodolám a vypravím se do kina. Kráska a zvíře se prostě musí vidět naživo. :-D (Celý zážitek z kina si přečtěte zde.)Jasně, je to pohádka, ale nádherná. A pokud stejně jako já máte rádi verzi od Disney, tak si oblíbíte u tuto hranou verzi. Musím říct, že to zvíře je dokonalé. A nemohu se rozhodnout, zda se mi líbí víc animované či hrané zvíře. Ovšem princ se mi nelíbí ani v jedné verzi. Asi jsem divná, ale chlupaté zvíře je mnohem krásnější než princátko. :-)

Samozřejmě že je to romantická oddychovka, kde tvrdohlavá Belle se snaží zvyknout na tvrdohlavé Zvíře, což se neobejde bez komických scén, kdy občas máte obavy o Zvíře, aby neměl infarkt. Oba jsou hodně neústupní, ale Zvíře je mnohem výbušnější, takže mu snadno rupnou nervy. Kdyby alespoň zvíře nebylo tak rozkošné, když se rozčiluje. Prostě jako malý kluk, když není po jeho.
"Pokud nebude jíst se mnou, tak nebude jíst vůbec!"

Belle si zahrála Emma Watson, kterou znám jako Hermionu a zpočátku jsem si nebyla jistá, zda si zvyknu i na jinou roli s ní spojenou. Zahrála to skvěle, knihomolství k ní tak nějak patří a role Belle ji sedla na výbornou.
Ehm, mohu vyrabovat knihovnu, kterou Belle darovalo Zvíře? Nebo ještě lépe, odstěhuji si ji celou domů. Když jsem ji ve filmu spatřila poprvé, tak jsem jen zavzdychala blahem. :-)

Vtipných scén bylo hodně, a celé kina vyprsklo smíchy hlavně během koulovacího momentu. V animované verzi je koulovačka taky, ale trochu jiná. Taky se prostě nejde nezasmát. ;-)


Gaston je namyšlený hejsek domnívající se, že je nejkrásnější, nejsilnější… prostě NEJ chlap na světě už v animované verzi, ale Luke Evans tu zahleděnost do sebe a naparování dovedl k dokonalosti. Zprvu jsem si říkala, že prostě tohle zahrát nemůže, jelikož ho znám spíše z různých filmů, kde je obvykle klaďas, ale po spatření scény se zrcadlem v traileru jsem změnila názor. V jeho podání je Gaston ještě nabubřelejší a naprosto nepřekonatelný.

Promiňte, ale o tomhle filmu nedokážu mluvit objektivně, protože jsem se do něj vážně zamilovala a chystám se na něj vypravit příští neděli znovu, abych si celý film užila znovu.
Je to vtipné, romantické, (občas) smutné, napínavé a nádherné… prostě skvělá pohádka pro všechny. :-)


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama