"Pokud se musíš ptát, nic se nedozvíš.

Pokud víš kde, stačí se zeptat."


Vydala jsem se na Jiný prostor...Zajímavé články z Klubu Snílků - prosinec 2015

17. ledna 2016 v 0:53 | Zdeňka M. |  Černá díra
Půlka ledna je za námi, a tak je čas se podívat na můj výběr toho, co zajímavého Snílci napsali a vytvořili. Pokusila jsem se o různorodý výběr, tak doufám, že si v něm každý něco najde. Přeji příjemné počtení.


Ale ještě než se pustíme do samotného výběru zajímavých článků od Snílků, tak se podíváme, co je nového v Klubu Snílků.


Kde to v Klubu Snílků žije?

- Aditum je tu pro všechny, kteří chtějí patřit do Klubu Snílků, jen si nejříve přečtěte nejen naše pravidla a taktéž nejčastější zlobišárny, které neodpouštíme.

- Bibliotheca je od začátku prosince náš klubový čtenářský koutek, kde se každý měsíc vyhlašuje kniha, kterou si Snílci mohou přečíst a diskutovat o ní v komentářích. Jinak je to ovšem místo pro všechny milovníky knih, takže Snílci mohou posílat své názory na přečtené knihy, porovnání filmu s knižní předlohou, nebo třeba doporučit zajímavé knihy. V prosinci se četla Vánoční koleda a na leden byl vyhlášen knihou měsíce Malý princ. Bibliotheca je stále ve vývoji, takže například u Malého prince můžete zodpovědět několik lehkých otázek a v úvodním článku je přehled knih měsíce až do března.

- Creatio má novou správkyni. Myshoolka to vzala pevně do rukou a nyní můžete do Creatia posílat nejen výtvarná díla, ale také jiné tvoření - modelování, sochařství, pečení, šití... Pokud máte třeba nějaký umělecký problém, tak se na Mysholku můžete klidně obránit. A asi největší změna je v tom, že můžete se zaslaným dílem požádat o jeho ohodnocení.

- Imaginarius s Maglaiz v čele stále vysílá nové inspirace v podobě Iluzí, takže není nic jednoduššího, než se nechat unést na víru fantazie. Navíc zde můžete sbírat limo a bludišťáky za splění úkolů či zodpovězení otázek.

- Interestio je výběr nejzajímavějších článků od Snílků, do kterého se můžete klidně zapojit i vy, stačí zaslat odkazy na vaše oblíbené články.

- Photo je místem pro všechny zasněné fotografy, do konce ledna se Snílci mohou zapojit do zimní photo výzvy. Za aktivitu jsou odměňováni lovem čajožroutů.

- Principia je naše snílčí knihovna, kde členové klubu mají možnost ukázat svá literární dílka. Co poslat se dozvíte tady. K tomu se můžete každý měsíc vydat na dračí výpravu, v knihovně se totiž přemnožili draci, a tak je potřeba jednotlivá odvětví oddračit.

- Repetitio, to je naše kontrola, zda Snílci dodržují pravidla. Vychází obvykle jednou za měsíc, vybere se několik členů na kontrolu, ale klidně může být i nějaký dobrovolník.

- Téma týdne není obvykle pouze na jeden týden, ale to vůbec nevadí. Je zadané téma a na něj lze vytvořit cokoliv - báseň, povídku, úvahu, kresbu, fotografii...


Ale nyní už je čas se podívat na výběr článků od našich členů, kteřé jistě stojí za pozornost.

Zachycení okamžiků a myšlení


- Guizmo se zamyslela o strachu jako droga

- Hanyuu-hime ukázala, jak bydlí její myšky.

- Holoubek zrekapituloval svůj rok 2015 - co dal a vzal?

- Lenny zveřejnila svůj názor na cenu vánočního stromečku. Mít umělý, živý nebo si jej vytvořit?

- Lyra je velkým fanouškem Doctora, a tak se vydala na Whocon 2015. Můžete si přečíst o jejích zážitcích z akce.

- M. Phoenix vede tak úžasný blog, píše skvělé a čtivé články, že je těžké vybrat jen ty nejlepší z měsíce, protože všechny jsou prostě nej. U ní si vždy ráda počtu o všem, co napíše. Ale jeden prosincový tady přece jen vyzdvihnu, a to o jejím výletě do Harry Potter Tour, kam by se nejspíše chtěl podívat každý fanoušek Harryho Pottera. Můžete tam alespoň nakouknout společně s M.

- Opti-Mystique ukazuje okamžiky z mechu a kapradí, protože je holka z lesa.

- papája nafotila krásné fotky do kalendáře s Míšou a vytvořila video, které ukazuje její pětiletou cestu za objektivem.

- Polgara se pustila do světa cosplay, kdy si vymyslela a vytvořila svůj fantasy obleček. Moc jí to sluší. Vypráví o přípravách a výběru postavy, takže to rozhodně není nejjednodušší. A když už jsme u jejího oblečku, tak ho přece nebude nosit doma, ale ukáže ho světu. Není tedy divu, že se vydala na akci Fénixcon - Parcon 2015.

- Ver. zhodnotila svůj rok a jak se jí cestovalo.

Knižní momentky

- Iris se pustila do dlouhého tagu o 55 knihách a také sepsala svůj názor na knihu Marina, který mě navnadil k přečtení.

- Lenny přečetla knihu Město & město, která je na pomezí fantasy a detektivky.

- Lyra se podívala na zoubek zajímavé knize Intimní dobrodružství jedné londýnské prostitutky, jak už název napovídá, jde o deníkové záznamy slečny Belle de Jour, která pracuje v Londýně jako call girl.

- Vlasta se ohlédla za jejím knižním rokem a zhodnotila to, co přečetla.

Zasněné psaní i tvoření

- Blondie napsala další drabble jako hračka.

- Opti-Mystique ukazuje své "ničivé" tvoření na "knize" Tohle není kniha.

- Zdeňka M. (má maličkost) si v poslední době oblíbila vyjadřování se pomocí stovky slov, a tak jsou na světě další dvě drabble, a to když padá hvězda a zjistíte, co dělají myšky o Vánocích.

Něco na závěr


Jako perlička na závěr je tady (S)nová výzva, kterou pořádá Iris a Vlasta. Loni tu byla Hřejivá výzva, a tak se i letos můžete pustit do dalšího tvoření. Uvažuji, že se zapojím. :-)


Tak to bude pro tentokrát vše, snad jste si početli a za dva týdny bych měla vytvořil výběr za leden, tak snad se mi čas zase nějak nesplaší. :-)

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Guizmo Guizmo | Web | 17. ledna 2016 v 1:25 | Reagovat

Moc děkuju za zmínění, ale už asi po čtvrté mě uvádíš jako kluka =D

2 Zdeňka M. Zdeňka M. | Web | 17. ledna 2016 v 8:26 | Reagovat

[1]: Aha, promiň. Opraveno. :-)

3 Vlasta Vlasta | E-mail | Web | 17. ledna 2016 v 9:57 | Reagovat

Budeme moc rády, když se zapojíš. :-) A děkujeme za sdílení výzvy! :-)

4 Lenny Lenny | E-mail | Web | 17. ledna 2016 v 10:43 | Reagovat

díky, vážím si toho

5 Lyra Lyra | E-mail | Web | 18. ledna 2016 v 12:55 | Reagovat

Děkuji za odkazy na mé články, udělalo mi to radost. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama