"Pokud se musíš ptát, nic se nedozvíš.

Pokud víš kde, stačí se zeptat."


Vydala jsem se na Jiný prostor...Vybarvuji mandaly 1

22. května 2015 v 6:00 | Zdeňka M. |  Mandaly a omalovánky
Kniha 101 mandal pro krásný den mě zaujala hned, jak vyšla, ale v knihkupestvích jsem na ni nikde nenarazila, tak jsem čekala na vhodnou příležitost. A ta na stala v sobotu 16. května, když jsem jela do Prahy na knižní veletrh Svět knihy. Když jsem ji tam uviděla, tak jsem to vzala jako znamení a koupila si ji. Jen mě trochu překvapil formát, protože jsem předpokládala, že bude velikostně jako Destrukční deník, ale tento "pracovní sešit" je velký jako A4. V podstatě by se dalo říci, že jde o omalovánky, protože mandaly máte vytištěné a jen je vybarvujete podle nálady či vkusu.


V neděli jsem si sedla ke stolu, připravila pastelky (dostala jsem je od Maglaiz) a ořezávázko. Nejdřív jsem si mandaly jen prohlížela a kochala se jimi. Mám mandaly ráda, prostě se mi líbí, ale kreslit je nedokážu, proto ocením tento způsob, kdy je jen vybarvuji. :-)

Ani bych nevěřila, že mě to tolik uvolní, ale každý den si na chvíli sednu a jdu "tvořit" mandalu, hned se mi sklidní mysl a já jsem uvolněná jako nikdy. Vážně skvělý způsob odpočinku.

Zatím si netroufám na složitější vzory, takže volím jednoduché, ale časem snad najde odvahu. Všechny mandaly jsou krásné a já se snažím o světlější barvy, protože černá mandala by asi neměla ten správný efekt.
Jednotlivé mandaly komentovat nebudu, možná až ty trochu složitější. Zatím vám jednou za čas ukážu, jaké další mandaly jsem dokončila.


"Nejprve míti obrazu plné srdce, aby ho pak mohly býti plné oči."
- Josef Čapek -
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Zuzana Zuzana | E-mail | 25. května 2015 v 9:42 | Reagovat

Pokud se ti mandaly líbí, zkus taky Mandaly - malování podle nálady. Kromě předloh tam najdeš i návod na něco jako výklad. Je to docela dobrý způsob, jak si se svou mandalou popovídat. Můžu doporučit:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama