"Pokud se musíš ptát, nic se nedozvíš.

Pokud víš kde, stačí se zeptat."


Vydala jsem se na Jiný prostor...Dilmah – Rosehip & Hibiscus

17. dubna 2015 v 10:39 | Zdeňka M. |  Sen čajového lístku
Přestože jsem amatér, tak ráda ochutnávám různé druhy čajů, a tak si vedu svůj "čajový deník" s názvem Sen čajového lístku. Upozorňuji, že se v čajích moc nevyznám, takže tohle je takový můj laický pokus o jakési hodnocení ochutnaných čajů.
Nesmím zapomenout zmínit Maglaiz, která vede svůj "Čaj o páté bez páté", jenž mě přivedl na nápad si začít vést svůj čajový deník. A ještě tu je Kapitánka Nemo, která má "Čajový záznamník".Název: Dilmah - Rosehip & Hibiscus
Druh: bylinný
Složení: Bylinkový šípkový čaj s ibiškem - neobsahuje kofein.

Příprava: Do čajové konvičky nalít vroucí vodu, vložit čaj a nechat 3 minut louhovat. Postupně si nalévat do hrnečku.

Kde se zval, tu se vzal... To jsem se zase jednou dostala do Plzně a po nákupu knih jsem si udělala chvíli odpočinku v kavárně a bistru La Tartelette café-resto. Chtěla jsem ochutnat nějaký jejich vynikající koláč a k tomu si objednala čaj do konvičky. Abych od Dilmahu ochutnala novou příchuť, tak jsem sáhla po šípku s ibiškem.

Koláč jsem si dala tvarohový s meruňkami a byl také výborný, stejně jako čaj. Tenhle podnik na náměstí v Plzni si vážně nemohu vynachválit. Obsluha je rychlá, jen tam mají neustále narváno, což ale svědčí o jejich kvalitě.

A co si o něm myslím?
- Obal mě upoutal na první pohled, až pak jsem zjišťovala co je to za příchuť. Uzavřený pytlík zajistí, že čajový sáček po otevření krásně voní. Uvnitř sáčku byla drobná, voňavá drť.

- Čaj jsem si dala do konvičky a čichala jeho krásnou vůni. Jen barva mě překvapila, protože jsem čekala tmavší barvu, i když v tomhle čaji není nic, co by ji mělo ztmavovat. Tohle je totiž bylinný čaj, a nikoliv ovocný, na které jsem zvyklá. A tak barvička byla úžasně světle růžová.

- Po nalití čaje z konvičky do hrnečku krásně voněl po šípku a ibišku. Tohle je vážně skvělý čaj. A ke koláči byl perfektní.

- Co se týče chuťové stránky, tak jsem nemohla být více spokojená. Čaj jsem si vychutnávala po douškách a doufala, že bude konvička bezedná. :-) Šípek s ibiškem jsou příjemně namíchány, takže chuť je lahodná a v čaji není nic, co by tento požitek kazil.

Požitkářský nebo konzumní čaj? Určitě požitkářský. Posadit se v kavárně, popíjet čaj, uždibovat koláč a užívat si pohodu i klid. Co více si přát?

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama