"Pokud se musíš ptát, nic se nedozvíš.

Pokud víš kde, stačí se zeptat."


Vydala jsem se na Jiný prostor...Kořeněný čaj

13. prosince 2014 v 0:19 | Zdeňka M. |  Sen čajového lístku
Tentokrát nejde o pokus "recenze" na čaj, ale o jednoduchý recept, jak si navodit vánoční atmosféru. V prosinci si hrozně ráda dělám "čajíček", grog nebo svařák. Tyhle tři nápoje umí úžasně navodit tu správnou náladu, hlavně pokud si je udělám pěkně po sobě. To mi pak hned přijde, že už je Štědrý den a já začnu prozpěvovat koledy. :-)

Vánoce, Vánoce přicházejí, zpívejme přátelé,
po roce Vánoce, Vánoce přicházejí, šťastné a veselé...Svůj čajíček si před Vánocemi vařím hodně často, vlastně se celý rok na tohle období moc těším. Zahřeje a je ideální, pokud přijdete zvenku promrzlí, což momentálně příliš nehrozí. Je škoda, že není sníh. Kéž bych se dočkala bílých Vánoc. Ach jo. Jdu usrkávat a myslet na Ježíška.

A protože není sníh, tak se nějak potřebuji naladit na vánoční atmosféru, proto jsem si koupila tenhle hrnek. Santu sice moc nemusím (jsem příznivec našeho Ježíška), ale tenhle je šedivý a se sobem, tučňákem a sovou. Hvězda a blýskavý řetěz k Vánocům taky patří. Severské Vánoce se mi hodně líbí. A kniha "Ledový drak" je nádherná fantasy pohádka, kterou mohu jedině doporučit.

Kořeněný čaj

Co potřebujete:
ovocný čaj (nebo jaký čaj máte rádi)
skořice celá
několik hřebíčků
badyán
panák griotky (nebo jiný alkohol)

Postup: (Tentokrát je to naprosto jednoduché. Jistě, šlo by to vařit v hrnci a udělat si něco jako punč, ale proč si komplikovat život.)
- Do hrnečku dejte sáček ovocného čaje, jeden kousek skořice, několik hřebíčku a kousek badyánu. Zalijte vroucí vodou a nechte vylouhovat čaj asi 5 - 8 minut. Sáček čaje vyndejte a do hrnku přilijte trochu griotky či jiného alkoholu. A můžete začít usrkávat teplý čajíček. :-) Přeji dobrou chuť.
- Množství alkoholu dejte podle chuti. A pokud sladíte, tak si do čaje přidejte cukr.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama