"Pokud se musíš ptát, nic se nedozvíš.

Pokud víš kde, stačí se zeptat."


Vydala jsem se na Jiný prostor...Vánoce (ne)přicházejí...

18. listopadu 2014 v 19:07 | Zdeňka M. |  Myšlenky ve větru
Na Vánoce se každoročně těším a hodně lidí mě označuje za "vánočního magora", protože jsem schopná v létě vystřihovat sněhové vločky z papíru a plánovat výzdobu. Dárky obvykle nakupuji už od září a v prosinci si pak mohu naplno užívat atmosféru Vánoc...


Jenže letos se nedokážu naladit na vůbec nic. I ten podzim, který je krásné období mě nějak minul a na Vánoce nemám ani pomyšlení. A to je příští neděle již první adventní. Ach, jo! Možná by pomohlo, kdyby napadlo trochu sněhu, jenže tady celý dnešek propršelo a přitom se teploty pohybují i v noci nad nulou. Co to s tím počasím je? Vždyť je konec listopadu, má mrznout a být zima!


Dokonce ani můj Toddík letos vůbec nenabírá "tukové zásoby" na zimu. Zní to divně, ale fretky na zimní měsíce trochu přiberou, aby lépe přečkaly zimu, což je pozůstatek po jejich divokých předcích. Todd loni nabral 300 g a dostal se na váhu 2 kg, ale letos zůstává na svých 1700 g a nepřibere ani gram. Že by to byla předzvěst toho, že nebude žádná zima? Víte, že bych se tomu ani nedivila, protože mi před pár dny začaly rašit narcisky. Příroda je z tohohle počasí naprosto zblblá. Alespoň už začínají kvést vánoční kaktusy...

Navíc mamka je stále v nemocnici (od minulého čtvrtka, kdy jí odvezla záchranka) a ještě minimálně týden, nebo dva si tam pobude. Což mi na optimismu taky příliš nedodá. Ale co, je čas se pomalu připravovat na vánoční svátky a konečně začít shánět nějaké dárky.
Kamarádky naší každoroční vánoční "oslavu" (spíš jde o přátelské posezení s občasným přípitkem a rozbalením dárků, což se zase protáhne až do rána) přesunu už na 6. prosince, takže minimálně pro ně musím mít k tomuto datu koupené či vyrobené dárečky.

Jelikož se nedokážu na Vánoce naladit, tak si je přivolám uměle. Proto se nedivte, pokud se zde objeví v předstihu krátké názory na mé oblíbené vánoční knihy, začnu blbnout se světýlky či výzdobou a hlavně bych se chtěla dokopat ke kreslení zimy a případně o ní básnit.
Na počátku prosince se nejspíš zajdu podívat na nějaké adventní trhy, asi do Plzně a Prahy, protože u nás v Klatovech bych těch několik stánků nenazývala trhy, natož adventními trhy. Takže snad bude i pár fotek.

Máte nějaká doporučení, jak si navodit vánoční atmosféru? Klidně se s nimi pochlubte, ráda se poučím. :-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lyra Lyra | E-mail | Web | 22. listopadu 2014 v 9:16 | Reagovat

Zkus poslouchat koledy nebo se mrknout na nějaký vánoční film, u mě to vždycky zabere. :) Obzvlášť pokud si k tomu filmu nebo hudbě udělám hrnek dobrého čaje, třeba se skořicí, který ve mně evokuje představu Vánoc. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama