"Pokud se musíš ptát, nic se nedozvíš.

Pokud víš kde, stačí se zeptat."


Vydala jsem se na Jiný prostor...Minimalismus? Ne, to si jen uklízím pokoj...

13. října 2014 v 7:46 | Zdeňka M. |  Myšlenky ve větru
Tak to vypuklo a je to nelítostný boj. Můj fretčí kluk Toddík totiž v sobotu zahučel pod stůl a vykramařil tam jednu krabici s časopisy a nějakými papíry, rozházel to po podlaze a ještě radostně kvokal, jaký je šikovný kluk. :-) Mě to konečně dožralo a vyhlásila jsem velký úklid pokoje. Prostě přišel čas, se věcmi pořádně prohrabat. Víte, že bych nikdy nevěřila, kolik věcí u sebe v pokoji mám? To je vážně hrůza.

Nejvíce mě dojala matka, když nakoukla ke mně do pokoje a prohlásila:
"Já myslela, že uklízíš, ale tady je ještě větší bordel než tu byl předtím."
Co na to říct? Asi dělám něco špatně…


Před pár dny jsem u Em. Phoenix četla článek Pět tipů, jak douklidit..., a tak jsem se inspirovala a pustila se do toho. Alespoň mám malý návod, jak postupovat. Ono ovšem stačí jen používat logiku a uklízet systematicky, pokud možno mít nějaký řád...

Nejdřív jsem uklidila pracovní stůl a prošla si krabice s věcmi pod ním, k tomu patřilo zredukovat papíry ve fochu s bloky a sešity. Nevíte, který idiot tam dal i prázdné bloky? Normálně jsem jich tam našla pět s vytrhanými papíry, tak okamžitě putovaly do koše. Takhle to půjde rychle. Kde se vzalo tolik krámů?


A víte, co jsem objevila na stole ve stohu časopisů o bydlení? Papírové vločky z loňska, nejspíš jsem je vystřihla a dala je "vylisovat" mezi časopisy. Samozřejmě jsem na ně zapomněla, a tak je využiju letos. Ještě tam byl lisovaný kvítek macešky, další zapomenutý poklad. :-)

Ještě mě čeká skříňka s oblečením, toho jsem naštěstí nikdy moc neměla, takže to půjde rychle. Stejně musím zjistit, jaké oblečení budu potřebovat na zimu. Kam jsem na jaře dala ten teplý svetr? No, to ještě bude detektivní práce. Dále tu je skříňka s haldami papírů a různými blbůstkami - keramika, sklo, plyš, svíčky... (z té mám největší strach). To bude pořádný přebírání. Ještě několik krabic s časopisy a hlavně přišel čas prohrabat knihovnu, protože v ní mám knihy, které už číst nebudu a ty můžu klidně dát pryč.

Já se odměňuji už dopředu, protože jsem si včera koupila dvě africké fialky, "Harlekýnku" a břečťan s malým stromečkem na balkon. No, alespoň mi práce šla od ruky a já se mohla kochat bílými a růžovými květy. A večer jsem si uvařila velký hrnek s ovocným čajem, otevřela si knížku a užila si pohodu. :-)


Nesmím zapomenout napsat, jak moc mi během úklidu vypomáhal můj kocour Whitee a fretka Todd. Jsou vážně šikovní, ale já mám pouze jedny nervy a tak jsem Toddíka musela zavřít do klece, jelikož bych mohla přijít o zbytky rozumu. Nejen, že se mi pletl neustále pod nohama a štípal mě do fuseklí, ještě pořád pobíhal kolem a rozhazoval mi hromadu na vyhození. Měla jsem takovou úhlednou kupku, pak do ní skočil Toddík a bylo to po celém pokoji. Takže jsem spíše srovnávala haldu do popelnice, místo věcí pod stolem. Ach jo, je to prostě andílek a miláček.
A Whitee? Ten zase pochodoval po stole a na všechno si sedal. Někam jsem položila několik věcí, už na tom seděl (popřípadě to rovnou zalehl) a nejvíc mě dožral, když začal cupovat papíry, které jsem si chtěla nechat. Řekněte, můžu se na něho zlobit?

O minimalismu jsem poprvé slyšela od Em. Phoenix na jejím blogu a přiznám se, že mě tento životní styl zaujal. Asi to nebudu úplně hrotit, ale vůbec by neuškodilo, kdybych některé věci trochu zredukovala. Ano, vedu konzumní způsob života, ale zároveň mám v něčem ráda jednoduchost. Takže uvidím, jak se poperu s tím úklidem a jak to bude dál…
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 m. m. | Web | 13. října 2014 v 19:24 | Reagovat

Ó, děkuji za zmínku! :)

Dobrá práce a parádní hrneček a vůbec fotka. Mně se pořád nedaří vyfotit něco pořádně podzimního, aby to nebyla tuctovka. Asi to bude chtít zapřemýšlet taky nad nějakým zátiším :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama