"Pokud se musíš ptát, nic se nedozvíš.

Pokud víš kde, stačí se zeptat."


Vydala jsem se na Jiný prostor...Dopis pro přítelkyni

27. října 2014 v 21:35 | Zdeňka M. |  Myšlenky ve větru
27. října 2014
Drahá přítelkyně,
nevím, co to se mnou je, ale občas mám pocit, že mi šplouchá na maják. Jaká je hranice mezi sněním a šílenstvím? Jsem snad vážně nenormální?

Mývám sen o vzdušném paláci, ke kterému vede vysoké schodiště. Ten palác je nádherný, celý ze zlata a září z oblohy jako slunce. Leží v oblacích a ze země není vidět, jen ta záře, a i ta je často zatažena mraky. Zbyde tak jen to schodiště, které je obyčejné a černé. Hrozně mě to láká tam jít a vystoupat až nad mraky, abych spatřila ten zlatý palác.

Jenže tam nikdy nevyjdu, schodiště je jako nekonečné a nemá konce. Zespodu všechno vypadá šedivě, ale já vím, že ten palác tam nahoře je. Ale co když není? Ta nejistota je hrozná...

Tenhle sen se mi zdál už několikrát, ale vždy skončím jen na tom pitomém schodišti, které nikam nevede, jen pořád výš a výš. Zajímavé na tom celém je, že mi nevadí výška, z které se mi obvykle dělá zle, ale tady ne. Je tu jen schodiště a dlouhá cesta vzhůru.
Občas se nakláním a dívám se zpátky dolů. Země je hluboko pode mnou a cíl je v nedohlednu. Až mě napadne, co kdybych skočila dolů? To by možná byla cesta z té noční můry, ne? Prostě to skončit a vykašlat se na šplhání za snem...

Někdy si už vážně připadám jako blázen. Proč mě to nahoru tolik táhne? Co tam v oblacích je? Šplouchá mi na maják? Cítím se tak sama, i když jsem obklopena lidmi, jako bych nikam nepatřila... Má život vůbec cenu?

Teď mě napadlo... Vystoupím po nekonečném schodišti, vysoko až nad mraky a tam místo zlatého paláce stojí modrá budka... Jo, jsem cvok. Ráda se nechávám unášet sny, i když si pak připadám ztracená. Možná je čas se najít. Ale jak?

Vím, že mi jen stěží poradíš, vždyť neexistuješ. Možná už to, že ti píši, dokazuje, že nejsem normální. Ale já tě prostě potřebuji, i když jsi jen imaginární, stejně jako mé sny. Budu ti psát stále, třeba se jedou dočkám odpovědi...
Tvá
Zdeňka
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama