"Pokud se musíš ptát, nic se nedozvíš.

Pokud víš kde, stačí se zeptat."


Vydala jsem se na Jiný prostor...Exclusive Moments - zázvorový prožitek

20. září 2014 v 13:45 | Zdeňka M. |  Sen čajového lístku
Mám tu další zápis do svého "čajového deníku", který nese jméno Sen čajového lístku. Nejsem žádný odborník, ale ráda si vychutnávám různé druhy čaje. Takže omluvte můj laický pokus o jakési hodnocení ochutnaných čajů.
Nesmím zapomenout zmínit Maglaiz, která vede svůj "Čaj o páté bez páté", jenž mě přivedl na nápad si začít vést svůj čajový deník. A ještě tu je Kapitánka Nemo, která si vedla "Čajový záznamník".


Značka: Pickwick
Druh: bylinno-ovocný čaj aromatizovaný
Složení: zázvor, mango, maracuja, asi také máta a nějaké koření
Příprava: Zalít sáček čaje vroucí vodou a nechat 5 minut louhovat.

Kde se zval, tu se vzal... V nějakém časopisu byl vzorek, tak jsem si ho uvařila, abych ho ochutnala.


A co si o něm myslím?
- Krabičku nemám, ale pouze jeden sáček, který ovšem na první pohled vypadá nádherně. Igelitový pytlík navíc zajistil, že čaj po otevření krásně voní.

- Sáček je průhledný, a tak si můžete prohlédnout obsah. Čaj je složen s větších kousků a láká k ochutnání. Taky krásně voní.

- Po zalití se čaj rozvoněl ještě více, krásná vůně zázvoru, manga a maracuji, i když ten zázvor byl na vůni nejsilnjší. Barva je zlatavá a láká k ochutnání. Jen na dně se usazuje vrstvička droboučkého "šulího".

- Co se týče chutě, tak je čaj hodně aromatický a zázvor je možná až příliš výrazný. Na jazyku zanechává trochu pálivou chuť. Přiznám se, že zázvor moc nemusím a vadí mi jeho výrazná chuť. Takže tenhle čaj nemůžu tak docela hodnotit. Ale musím přiznat, že mi chutnal.

Požitkářský nebo konzumní čaj? Pro mě je to požitkářský čaj, i když nevím, zda bych si ho koupila, raději vyzkouším jinou příchuť z kolekce Exclusive Moments.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama