"Pokud se musíš ptát, nic se nedozvíš.

Pokud víš kde, stačí se zeptat."


Vydala jsem se na Jiný prostor...Deník krvesaje - nové začátky

1. září 2014 v 6:55 | Zdeňka M. |  Myšlenky ve větru
Zdravím vás,
už pár dní si pohrávám s myšlenkou znovu obživit Annu Zubatou a opět vést její deník. Nejspíš se ptáte o koho jde. A tak pro připomenutí jsem v listopadu 2011 zkusila psát příběh deníkovou formou z pohledu krvesajky Anny, ale po pár měsících mi došla inspirace. Nejspíš ovšem potřeboval tento nápad jen trochu uzrát, a tak jsem se rozhodla udělat restart a začít znovu od začátku. Trochu jsem si s příběhem pohrála a uvidím, kam mě to zavede.

A jak jsem přišla na nápad psát Deník krvesaje? Vlastně mi k tomu přivedla povídka Týden v neživotě, kterou napsal David Schow, kde lovec krvecucáků vypráví deníkovou formou jeden týden svého života. Do deníku zapisuje nejen své zážitky, ale i pocity, které jsou občas zvrácené - třeba když zabije upírku a pak si s jejím tělem užije...


Po přečtení mě napadl nápad k napsání příběhu, který povedu jako deník, ale nebude to z pohledu lovce upírů, nýbrž právě naopak, tedy z pohledu upíra. Tenhle pohled je dost zanedbávaný. Obvykle vidíme příběh očima odvážného a hrdinského lovce upírů nebo bezbranné a ublížené oběti, ale co upír? Je to skutečně on, kdo je tu zloduch? Ono totiž záleží na úhlu pohledu, z kterého se na příběh podíváte. Krvesaj (jak upíra nazývám já) je vlastně oběť. Copak on může za to, že ho někdo proměnil? A to že zabijí lidi a vysává jim krev? Nějak se přece musí krmit, ne?
Deník krvesaje je takový můj hold legendárním upírům, kteří dnes už příliš populární nejsou. I když i já si je trochu poupravila. :-)

Zpočátku šlo o chvilkový nápad, který jsem vůbec neměla rozmyšlený, prostě jsem si sedla a psala. Jenže Anna se čím dál více prosazovala, navíc sledovat její život den po dni bylo dost časově náročné a mě to celé přerostlo přes hlavu. Ano, přiznám se, že jsem to totálně nezvládla. Anna si dokonce vedla svůj vlastní blog a já už prostě nevěděla jak dál. A tak jsem příběh hodila k ledu.

Pár dní ovšem uvažuji, že bych to zkusila znovu, jen trochu jinak. Takže pokud se tu náhadou (s čím příliš nepočítám) vyskytuje někdo, kdo Deník krvesaje četl už pře lety, tak se nelekněte, protože jsem příběh překopala od základů a všechno bude jinak.
Sice půjde o deník, ale nebude v něm každý den. Lidé si také nemusejí zapisovat každičký prožitý den, ale klidně jen důležité události. A tak si prostě Anna někdy nic nezapíše, navíc si něco může zapisovat se zpožděním, jak bude vzpomínat. Nebudu se honit a Anna si alespoň může žít, jak chce ona. A hlavně ji dám úplnou svobodu, přece se dvě nebudeme tísnit na jednom blogu, takže si krvesajka Anna povede svůj vlastní "upíří" blog Deník krvesaje.
Chcete adresu? No, tak jo, tady ji máte... denik-krvesaje.blog.cz. No, zatím tam nic není, ale během dneška určitě něco přibude... A pak se uvidí... :-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama