"Pokud se musíš ptát, nic se nedozvíš.

Pokud víš kde, stačí se zeptat."


Vydala jsem se na Jiný prostor...Guerilla poetring - najdi báseň na ulici

30. dubna 2014 v 12:59 | Zdeňka M. |  Černá díra
U Jehane O´Tee jsem narazila na projekt Guerilla poetring, který mě velmi oslovil a hodlám se do něho zapojit. O co vlastně jde? Básníci napíšou nebo vytisknou své verše a ty pak umístí do ulic, kde si je může najít kdokoliv a odnést si báseň domů...
Projekt Guerilla poetring, nebo-li (bá)snění v ulicích vytvořila Blanka Fišerová v roce 2013, kdy se poprvé vydala ukrývat své básně do ulic... Od té doby se uskutečnilo již pět "partyzánkých" básnění v ulicích a 1. května 2014 se uskuteční další. Kdo se přidá?


Papír nalepený na lampě nebo v autobusu, básnit je jednoduché, stačí jen mít odvahu a umístit báseň do ulic. Fantazii se meze nekladou, prostě jen napište báseň a přilepte na strom, veřejné osvětlení nebo zdi. Pravidla jsou velmi jednoduché, více zde: http://guerillapoetring.webnode.cz/pravidla-/.

Postup ve zkratce:
Napiš / vytiskni báseň, umísti ji v ulici, vyfoť místo a dej na FB projektu www.facebook.com/guerillapoetring, aby báseň mohli hledat ostatní. Na papír uveďte autora, název a samotnou báseň, na závěr připište: Akci pořádá Guerilla Poetring: www.facebook.com/guerillapoetring, aby se o akci dozvědělo více lidí. Ještě napište: báseň pro tebe, báseň pro radost nebo třeba odnes si báseň.

Zajímavou reportáž o tomto projektu z prosince 2013 natočila ČT - http://www.ceskatelevize.cz/zpravodajstvi-ostrava/kultura/255570-guerilla-poetring-verse-ukryte-ve-meste/.

Hlavní cíl projektu Guerilla poetring je udělat poezií radost lidem, kteří si jinak třeba báseň vůbec nepřečetli, prezentovat svoje básně, nebo propagovat autora, jehož verše máte rádi...

Zítra vyrazím do ulic a budu pomocí poezie rozdávat radost, jen ať si lidi počtou. :-) A co vy? Zapojíte se?
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama