"Pokud se musíš ptát, nic se nedozvíš.

Pokud víš kde, stačí se zeptat."


Vydala jsem se na Jiný prostor...Rozjasnění života? Místy zataženo!

11. ledna 2014 v 14:24 | Zdeňka M. |  Myšlenky ve větru
Na přelomu starého a nového roku většina lidí přemýšlí o svém životě a dávají si nová (často nesplnitelná) předsevzetí, která je přestanou bavit maximálně do konce ledna... Budou pravidelně cvičit, zhubnou dvacet kilo, konečně vyklidí starou půdu a další obří úkoly, které jim najednou přistály na bedrech a lidi jsou unavení už jen z pomyšlení, že by měli cokoliv z toho dělat. Přesto se na to s vervou vrhnou a po několika dnech toho blbnutí raději nechají. Ono to takhle je mnohem jednodušší.
Ale já tu nechci nikoho kritizovat, v minulosti jsem na tom byla velmi často úplně stejně, takže ani nemám právo kohokoliv poučovat. :-)


V loni jsem asi v polovině června narazila na svém oblíbeném serveru Generace 21 na rozhovor "Užívejme si každý den" s bloggerkou Vivi z Vintage blogu a velice mě zaujal. Nechci tvrdit, že se mi hned otevřely oči a já najednou viděla svět v pestrobarevných barvách, ale zašla jsem k Vivi na blog a pročítala si její články. Z každého detailu na mě dýchal optimismus a veselá hravost, proto jsem se rozhodla zkusit se alespoň trochu změnit a vnímat svět jinak než pesimisticky.
Vivi mi ukázala cestu a já se po ní vydala. Nyní po půl roce musím říct, že jsem se trochu přece jen změnila a více se směju, najednou je ke mně okolí více blízké a lidi začínají vnímat mou osobu. Což je pro mě určitě úspěch. Ono změnit pesimistického melancholika se sklony k depresím, je dost velké sousto, ale přece jen tady jde o můj život, a tak se musím snažit. (Ale básničky píšu pořád smutné. :-) Veseleji je vytvořit nedokážu.)

Letos jsem se tedy rozhodla, že si napíšu seznam cílů, kterých bych chtěla dosáhnout. Nejde však o velké věci, ale spíše jen o drobnosti, které snadno dodržím a hned z toho budu mít lepší pocit. Jde o běh na dlouhou trať, stejně jako je samotný život.
Možná vás napadne, že myslím jen na sebe, ale celé roky jsem vždy dávala přednost ostatním, tak je prostě jen na čase, se taky věnovat sobě a mému vnitřnímu já.

Seznam mých osobních cílů:
- Hledět na svět optimističtěji a všímat si detailů kolem sebe!

- Více se usmívat! (s úsměvem jde všechno lépe)

- Být šťastnější!

- Dívat se kolem sebe a hledat inspiraci ve všedích věcech!

- Dělat co nejvíce drobných radostí! (Každý týden alespoň tři!)

- Užívat si života, nebo prostě žít!

- Nesedět jen doma, ale vyjít si trochu i na vzduch!

- Dokončit přerovnání mého pokoje!

- Zařídit si kasičku na dárky! (Každý týden do ní vhodit 20,- a uvidím kolik našetřím. :-) Alespoň mě Vánoce jako obvykle finančně nezrujnují.)

- Pravidelněji chodit s Toddíkem na procházky!

To by mohlo stačit, není toho moc a pro někoho to jsou i zbytečnosti, ale pro mě to jsou dost vzdálené cíle, ke kterým se budu muset postupně propracovávat.
A co se týče mých blogů, tak chystám pár pravidelných rubrik, což jsou mé další úkoly ke splnění. Jen jsem zvědavá, jak je budu plnit, jelikož se moc dobře znám a já termíny dodržuji hrozně nerada.

Seznam blogových cílů:
- 5 radostí za měsíc ... - Literárním koutku "U fretko-kocoura"
Na konci každého měsíce zrekapituluji pět věcí, které mi za daný měsíc udělaly radost. (Něco podobného má i Vivi - Věci, které mě dělají šťastnou)

- Z diáře a zápisníku 2014 ... - Jiný prostor
Jelikož mám po letech konečně zase diář, tak jsem si vyzdobila svými kresbami a celkově si ho přetvořila k obrazu svému. Ráda se o něj s vámi podělím a tak vždy na konci měsíce se tu setkáme v rubrice Z diáře, kde se "pokocháte" mými blbostmi. (Pokud je vám tento "projekt" povědomí, tak jsem se inspirovala u Opti-Mystique a její rubrice Ze školního diáře)

- Deník pozitivních událostí, neboli "Pozitivní deník"
Každý týden si zapíšu všechno, co mi udělalo radost a co mi zvedlo náladu. Jde o takovou "terapii", abych si konečně uvědomila, že mě potkávají i radostné a pozivní události, na které dost často zapomínám. Tak si to alespoň budu moci připomenout.
Povedu si ho i ve skutečnosti, takže si všechno pěkně zapíšu a hned to bude lepší. Jen na blogu se s ním budete setkávat nejspíš jednou měsíčně, aby té pozitivní nálady bylo co možná nejvíce.

- častěji kreslit!

- začít zase šít doplňky a vyšívat!

- přinášet pravidelněji (jednou měsíčně) aktuality z mého zvěřince!

Tak jsem zvědavá, co z toho splním a jak to nakonec dopadne. A co vy? Dáváte si předsevzetí? Splníte je?
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama