"Pokud se musíš ptát, nic se nedozvíš.

Pokud víš kde, stačí se zeptat."


Vydala jsem se na Jiný prostor...Deny hrozně ráda leží v posteli

24. ledna 2014 v 2:00 | Zdeňka M. |  Moji mazlíčci
Já se hrozně stydím, ty svoje mazlíčky nějak zanedbávám, tedy abyste tomu rozuměly, tak mám na mysli blogově. Poslední aktuality o Deny se tu vyskytly před rokem a tak to jdu honem napravit. Snad se mi do budoucna podaří alespoň jednou měsíčně něco sesmolit, protože Deny je úžasný mazel a zaslouží si, abych na ní nezapomínala.


Deny jsme si vzali v červnu 2009 z klatovského útulku, protože jsme se do ní zamilovali hned na první pohled z fotky v novinách, a tak jsme si pro ni jeli. Tehdy jsme měli ještě dalmatinku Alinu (nalezenec, byla uvázaná ke stromu v lese) a dalmatina Damiána (z útulku), ale hned si na sebe zvykli. Jo, už je u nás přes čtyři roky, ten čas hrozně letí. Alina i Damián nás už opustili, ale nyní máme od štěněte již tříletého labradora Káru a s ním si Deny rozumí na výbornou. Ti aby nevymýšleli nějakou lumpárnu. :-)

A víte, jaké jsou její nejoblíbenější činnosti? Spát na gauči, anebo ňafat na záspy před domem, prostě hotové zlatíčko. Vždy se rozvalí na deku a chrápe, vážně Deny hrozně chrápe, div, že se neotřásá celý dům. No, alespoň se doplňují s páníčkem. Ti když začnou, tak je lepší z obýváku odejít, protože nemáte šanci slyšet televizi. Hotové árie. Alespoň nevedeme monotónní život, že?
Káro vlevo, Deny napravo. :-)

Vždy v září s ní jezdíme do Klatov k veterináři na přeočkování, tak to chudák musí nějak přetrpět. Ne, že by jí vadilo to cestování v autě, když totiž jedeme zpátky domů, tak je v klidu. Ona prostě má strach, abychom jí někde nevyhodili cestou a neopustili jí. To bychom pochopitelně nikdy neudělali, ale vysvětlujte jí to. Celá se vždy klepe a já jí hladím. U veterináře se bojí všeho, co se hýbe a dělá kravál a pokud musíme čekat v čekárně, tak to máme i s hudebním doprovodem, protože slečna Deny musí celou dobu pískat. Až se minule jedna paní z patra šla podívat, kdo tam má "toho zpívajícího ptáka". Píská a píská, hrůza. Ale v ordinaci je hodná a bezvadná.

Tentokrát jsme měli i bobřík odvahy. Jelikož táta šel ještě nakupovat a muselo se jet pro sestru, tak jsem měla za úkol odvést Deny do bytu a tam na ně počkat. Naštěstí mrholilo, a tak na náměstí nebylo příliš lidí a hlavně pejskaři byli zalezlí, proto to byla nakonec legrace. Deny sice celou dobu popobíhala, takže jsem skoro celou cestu mírně klusala a ještě udělala na trávníku hromádku, ale jsem zodpovědný majitel, proto jsem měla v tašce pytlík a vše hezky uklidila. Deny taky cestou trochu značkovala a "počůrala" Černou věž na náměstí, ale jinak pohodička. To víte, je zvyklá být doma či na zahradě, kde má hlavní "pachovou stopu" ona nebo Káro, jenže ve městě je mnoho jiných psů. :-)

U bytu nastal menší problém, jak jí nacpat do výtahu, ale i to jsem vyřešila a nějak jí tam zasunula. Nejspíš poprvé v životě jela výtahem, tak to pro ni byl šok. Lehla si na podlahu a zabrala celý výtah (to víte, maličký panelákový výtah), ale i to jsme zvládly. V bytě se hned vrhla na sestry postel a zabrala jí, dál jsem jí už řešit nemusela, protože se z ní zvedla, až když jsme odcházeli. Ale byla to skvělá zkušenost jak pro mě, tak i pro Deny.

K tomu všemu se jí podařilo si na zahradě odřít hlavu, a pak to pořádně rozškrabat, takže chvílemi vypadala, jako bychom jí týrali. Ach, jo. Naštěstí se jí to brzy zahojilo a teď už není vidět nic, jen jí na tom místě vyrašilo několik drobných černých teček.
Vlastně je zvláštní, že pořád tmavne. Neustále na ní nacházím nové a nové fleky, až se klidně jednou může stát, že nebude černo-bílá, ale pouze černá. :-) Kde se u dalmatinů berou fleky na srsti?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Skříteček2 Skříteček2 | Web | 24. ledna 2014 v 20:08 | Reagovat

To s těmi fleky je vážně zajímavé, ani jsem nikdy neslyšela, že by dalmatinům nové fleky přibývaly. :D Ale například u koní je známé, že po odřenině (například na kohoutku od nepadnoucího sedla) jim vyroste v tom místě bílá srst a už nikdy se znovu nezabarví na původní barvu.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama