"Pokud se musíš ptát, nic se nedozvíš.

Pokud víš kde, stačí se zeptat."


Vydala jsem se na Jiný prostor...Přeji krásné Vánoce!

24. prosince 2013 v 5:00 | Zdeňka M. |  Myšlenky ve větru
Tak, a je to tady znovu. Co? No, přece Štědrý den a s ním i Vánoce, na které se hodně lidí připravovalo už pár týdnů dopředu, kdy se peklo cukroví, uklízelo a zdobilo. Já mám Vánoce hrozně ráda, protože se mohu dívat na krásné pohádky a nebo otevřít mou neoblíbenější knížečku Všetečný vánoční andělíček a jiné příběhy, který nesmí o Vánocích chybět, jinak bych si je pořádně neužila. Dostala jsem ji ve čtyřech letech pod stromeček a od té doby jí pravidelně na Štědrý den večer po Ježíškovi otvírám a čtu si tři nádherné příběhy. :-) Možná namítnete, že jsem blázen, a nejspíš máte pravdu, ale jinak by tento čas nebyl ono.
Jinak pokud sleduje mů knižní blog Literární koutek "U fretko-kocoura", tak vás jistě neuniklo mé první (a možná i poslední) video.


O tom, jak vypadá Štědrý den u nás doma se rozepíšu někdy příště, protože tento článek píšu už v pondělí, jelikož do konce týdne nebudu na internetu. Alespoň si vydychnu a budu si užívat kouzelné atmosféry. Jen mě štve, že nebudou dávat "Doctora". Sleduji ho na ČT 2 a oni ho přes Vánoce vynechali z programu, což je škoda.

Tradice a zvyky se u nás nedodržují, jen dopoledne na Štědrý den ozdobím stromek a na stůl v obýváku vyskládám tác cukroví, nějakou čokoládu, čerstvé i sušené ovoce a hlavně ořechy. Po těch se vždy jen zapráší. :-) K obědu máme pochopitelně Kubu a k večeři rybí polévku, obalovaného kapra a bramborový salát. Recepty sem hodím až po Vánocích.

Víte, co se jednou u nás přihodilo? Mohlo mi být tak deset nebo jedenáct let, když jsme jako každý rok měli kapry ve vaně a já si s nimi chodila povídat, dokonce jim dala jména. U "vraždy" mých kamarádů jsem nebyla, ale při večeři jsem je prostě odmítla sníst, a tak jsem dostala file. Jo jo, děti. :-)

To bylo něco pro zasmátí a v legraci budu pokračovat, protože sem dávám mé první video. Snad nevadí, že jsem ho natočila pro můj druhý blog, ale přání patří všem.
Mějte se krásně a veselé Vánoce všem!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ajka ajka | Web | 24. prosince 2013 v 12:28 | Reagovat

Pěkné svátky :-)
Ajka

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama