"Pokud se musíš ptát, nic se nedozvíš.

Pokud víš kde, stačí se zeptat."


Vydala jsem se na Jiný prostor...Zlatý šálek - Zahradní ovoce

20. listopadu 2013 v 10:00 | Zdeňka M. |  Sen čajového lístku
Rozhodla jsem se zavést si jakýsi "čajový deník", jenž ponese jméno Sen čajového lístku. Nejsem žádný odborník, ale prostě jen ráda popíjím různé druhy čaje a vychutnávám se jejich chutě i vůně. Tak snad omluvíte moje laické pokusy o jakási hodnocení čajů.
Nesmím zapomenout zmínit Maglaiz, která vede svůj "Čaj o páté bez páté", jenž mě přivedl na nápad si začít vést svůj čajový deník. A ještě tu je Kapitánka Nemo, která s tím vším započalo během loňského podzimu, když si zavedla "Čajový záznamník".


Název: Zahradní ovoce
Značka: Zlatý šálek
Druh: ovocný čaj
Složení: jablečná drť (68%), ibišek, aroma, kořen lékořice, kyseliny (kyselina jablečná, kyselina citronová), hrušková vláknina (0,5%), šípky, švestkový džus (01%).
Balení: 20 x 1,75 g
Doporučená cena: cca 18 Kč

Anotace: Zahradní ovoce Zlatý šálek je netradiční kombinace ovocných kousků, které přináší do Vašich domovů vůni a chuť šťavnatých plodů ze zahrádky. Tento lahodný nápoj si může vychutnat celá Vaše rodina horký nebo studený.

Příprava: Sáček vložit do šálku (250 ml), zalít vroucí vodou a nechat 6-8 minut louhovat.

Kde se zval, tu se vzal... Kupuje se pro celou rodinu, občas ho mívám k snídani. Na spláchnutí jídla postačí velmi obstojně.

A co si o něm myslím?
- Obal na první pohled vypadá lákavě, to ovoce je k nakousnutí, ale po prostudování složení přichází zklamání. Ze zahradního ovoce tam je téměř jen jablko.

- Sáček voněl docela příjemně, uvnitř byly kromě drtě i kousky, což mě mile překvapilo.

- Zalitý čaj voněl nevýrazně a barva byla světle červeno. Prostě žádná sláva.

- Chutí mi tento čaj připomínal spíše šťávu nežli čaj. Navíc lékořice dost přebila chuť jablka a celého čaje, a proto mi příliš nechutnal. Navíc může zvyšovat tlak (to je díky lékořici).

Požitkářský nebo konzumní čaj? Jednoznačně konzumní. Pro někoho, kdo se v čaji nevyzná a je mu jedno, co do sebe leje bude stačit dostatečně, ale pro milovníky tohoto nápoji se nehodí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama