"Pokud se musíš ptát, nic se nedozvíš.

Pokud víš kde, stačí se zeptat."


Vydala jsem se na Jiný prostor...White Ghai Tea - Jasmine Lavender - Bílý čaj v jasmínovém objetí

13. listopadu 2013 v 8:00 | Zdeňka M. |  Sen čajového lístku
Rozhodla jsem se zavést si jakýsi "čajový deník", jenž ponese jméno Sen čajového lístku. Nejsem žádný odborník, ale prostě jen ráda popíjím různé druhy čaje a vychutnávám se jejich chutě i vůně. Tak snad omluvíte moje laické pokusy o jakási hodnocení čajů. Zároveň si občas s někým zašlu nějaké poštou, což mi přijde jako skvělý nápad.
Nesmím zapomenout na Maglaiz, která vede svůj "Čaj o páté bez páté", jenž mě přivedl na nápad si začít vést svůj čajový deník. A ještě tu je Kapitánka Nemo, která si vedla "Čajový záznamník".


Název: Jasmine Lavender
Výrobce: Tea of Life
Druh: White Ghai Tea
Složení: nemám balení, ale předpokládám, že obsahuje bílý čaj, který je ochucený jasmínem a levandulí.

Anotace: Tea of Life White Tea Bílý čaj představuje nejjemnější a nejznamenítější druh čaje. Má jemnou, lahodná chuť a blahodárné účinky na náš organismus. (zdroj)

Příprava: Sáček vložit do šálku (250 ml), zalít vroucí vodou a nechat 3-5 minut louhovat.

Kde se zval, tu se vzal... Tenhle čaj mi přiletěl s poštovním holubem od Maglaiz, s kterou si poštou občas zašleme nějaký čaj na okoštování. Je to skvělý způsob, jak ochutnávat nové druhy čajů.

Něco o bílém čaji: Bílý čaj je prý ten nejjemnější a nejznamenitější druh čaje. Dříve byl tak vzácný a výjimečný; že jej směli popíjet jen čínští císaři. Dnes ho postupně objevuje i západ a bílý čaj pomalu dohání v oblibě čaje zelené. Nejlépe se popíjí v podvečer, kdy může přispět k vnitřní čistotě a pohodě. Bílý čaj je zároveň vhodný jak pro starší osoby tak i malé děti, protože neobsahuje kofein ani tanin.

A co si o něm myslím?
- Obal sáčku mi připomněl Vánoce a už přes ten papírek čaj krásně voněl.

- Sáček obsahoval voňavou drť čaje, na který jsem hodně těšila.

- Po zalití se čaj rozvoněl po celém pokoji, a barva měla nádhernou zlatavou barvu. Už jen kvůli ní bych na čaj dostala chuť. Vážně krása.

- Chuť byla výborně sladěná, takže ochutnání tohoto čaje se stává požitkem, vážně lahoda. Jasmín byl krásně cítit a bílý čaj je takový zvláštní, lahodný, ale divný. Přesto nejsem žádný odborník na čaje, ale tento bílý mi velice chutnal.

Požitkářský nebo konzumní čaj? Jednoznačně požitkářský, který si vychutná každý, kdo si k němu přičichne a okoštuje skvělou chuť. Krásně jsem se uvolila a stres odplul pryč. Hotové jasmínové pohlazení s bílým čajem.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama