"Pokud se musíš ptát, nic se nedozvíš.

Pokud víš kde, stačí se zeptat."


Vydala jsem se na Jiný prostor...První jarní procházka

14. května 2013 v 9:19 | Zdeňka M. |  Moji mazlíčci
Já vím, píšu to trochu se zpožděním, ale nějak jsem neměla čas. Takže 24. dubna jsem vyrazila se svým fretčím chuligánem na vycházku do parku. Nandat kšíry byl trochu boj, protože si za zimu odvykl chodit ven. Ale jakmile jsem byla před barákem, tak to byste měli vidět ty jeho očička, jak mu svítily očekáváním. A pak se Toddík konečně dostal do trávy...válel se v ní tak vehementně, až jsem měla obavy, aby si neublížil. Zároveň jsem i doufala, že se zklidní, protože tímhle způsobem bychom do toho prku si nedošli.Během dlouhé zimy jsem s Toddím byla n procházce jen asi dvakrát, protože letos se choval jako cimprlich a hned se na sněhu rozklepal. Proto jsem to vzdala, jelikož nemá smysl ho tahat ven, když stejně nakonec bude celou dobu zalezlý v tašce a já ho budu tahat. Že to má skvěle vymyšlené?
Po přetrvávajících mrazech jsem už netrpělivě očekávala jaro, aby se oteplilo a bylo příjemně, jenže ono jaro v podstatě vůbec nedorazilo, ale rovnou je léto, což mi taky nevyhovuje, protože je kolem pětadvaceti stupňů a na Toddíka je moc horko. Příště sebou budu muset vzít lahev s vodou, aby neměl žízničku. Tentokrát to zvládl, ale ke konci už jazyk málem válel po chodníku.

Do parku jsme nakonec došli, sice nám to trvalo patnáct minut místo pěti, ale došli a to je hlavní. Ty auta mu zase dělají problémy. Na podzim je už bral v pohodě, ale teď z nich byla opět vykulenej a pořád se chtěl schovávat.
Ale v parku si tenhle stres vynahradil tím, že se řádně vyválel ve starým, shnilým listí. Jo, to byla lahůdka... a ten příjemný odér... radost přivonět.


U rybníka krmily kachny maminky s dětičkami, proto sem se mu obloukem vyhnula, ale Toddík se stejně pustil do rohlíku na zemi. To už jsem ho však táhla pryč. Děti si nás naštěstí nevšimly, takže byl klid.

To je vždycky tyátr, všechny piští: "Jééé." a hned se na Toddíka vrhají. Já ho musím okamžitě vzít do náruče a bránit ho před těmi všude přítomnými prsty, protože nikoho z nich (ani starostlivé maminky) nenapadne, že by je fretka mohla kousnout. Chudák malej je z toho vždycky vyjukaná, jak kolem ty děcka vřískají. A kde jsou matinky? Ty přece klábosí na lavičkách a dítka vůbec nesledují. Při tomhle vychování se ani nedivím, že každou chvilku nějaký pes pokouše dítě. Když se na toho psa to dítě vrhne, tak ať se pak nikdo nediví. Já být psem, tak toho nevychovanýho fakama sežeru zaživa.
Asi teď vypadám, že mám něco proti dětem, ale tak to opravdu není. Mám děti ráda, ale měly by se umět trochu chovat. Mě v jejich věku by nikdy nenapadlo hladit cizího psa a ještě bez dovolení. Ale to záleží na výchově rodičů, co tomu dítěti dovolí a co ne.

Nejvíc mě dostává to, jak málokdo ví, že Toddík je fretka. To pak zaznívá, že mám krysu, kunu, vydru, zakrslého psa, divného psa a jednou to byla i veverka. Já se vždycky jen stěží držím, abych nevyprskla smíchy, a pořád dokola opakuji, že je to fretka a ta není hlodavec.

Toho všeho jsme se tentokrát úspěšně vyhnuly, spokojeně obešli část parku a vydali se zase domů. Toddík se proběhl, až ke konci už nemohl a vyšplhal mi po kalhotech do tašky. Venku jsme byli tak hodinku, doma se ještě nadlábnul, zalezl do pelechu a usnul. Prospal zbytek odpoledne a ve spánku nabral síly, protože večer zase zlobil.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Skříteček2 Skříteček2 | Web | 14. května 2013 v 15:35 | Reagovat

Děcka nesnáším ani vychovaná, natož pak ty nevychovaná. A že s nimi mám co dočinění docela často. Neznalost laické veřejnosti mě fakt sere, pochopím, když děcko zavolá na morče "Hele, křeček!", ale když to samé udělá i maminka nebo tatínek, je to napřesdržku.

2 Haimi Haimi | E-mail | Web | 16. května 2013 v 22:15 | Reagovat

[1]: Pěkně shrnuto, souhlasím s tím.

Když si tak čtu články blogerů s fretkami, strašně bych jednu chtěla mít. Jednoho dne si taky nějakou pořídím :).

Jinak, opravdu někdo považoval fretku za "divného" psa nebo vydru :D? No, v dnešní době děti rozeznají asi jen iPod od iPadu (což zase dělá problém mě).

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama