"Pokud se musíš ptát, nic se nedozvíš.

Pokud víš kde, stačí se zeptat."


Vydala jsem se na Jiný prostor...Moje výšivky

25. dubna 2013 v 7:11 | Zdeňka M. |  Různé tvoření
Po delší době se zase chystám vyšívat křížkovým stehem, což jsem asi před čtyřmi lety dělala velmi často. Skvěle jsem se u toho uklidnila a ještě jsem si procvičovala pohyblivost prstů, ale poslední dobou na to nemám moc času, což bych chtěla změnit, takže se do toho pustím co nejdříve.

Zároveň jsou to skvělé dárečky jak pro rodinu, tak pro kamarády. Je to od srdce a k tomu ještě ušetřím peníze (pšš, nikomu to neříkejte:-D). Jak mě to bavilo, klidně jsem si to vzala sebou do školy a vyšívala tam. Byla jsem sice považovaná za podivína, ale to mi nikterak nevadilo. Stejně jsem byla divná, protože jsem rád četla všechny žánry, což u nás ve třídě nikdo nedělal, když už se náhodou našel někdo, kdo četl, tak to byly jen dívčí románky a ty mě nikdy nebavily, já raději krimi, thrillery nebo fantasy.


Ale raději zpátky k výšivkám, než se tady rozkecám o úplně jiných věcech. Připravila jsem si takový přehled výšivek, ale rozhodně nejsou všechny, protože já jich udělala několik desítek, ale dřív jsem neměla mobil s foťákem a nebo jsem to zapoměla zvěčnit. Výšivky se mi rozutekly po světě a stěží bych je kdy dala dohromady. Jedna je dokonce v Rumunsku, jelikož se tam přestěhoval můj bývalý spolužák a jedna v Rusku, protože jsem ji tvořila pro známého, který jí pak věnoval své ženě. Škoda, že tu nemám vyfocenou, protože byla krásná s ruským lidovým motivem. Ale už je to dávno a na toho známého nemám žádný kontakt...

Slon s kyticí...pro sestru k narozeninám.
Výšivka - Slon
Zvonková víla pro kamarádku Nikol.
Výšivka - zvonková víla
Tučňák, už nevím, komu jsem ho dala.
Výšivka - Tučňák
Sobík pro kamarádku.
Výšivka - Vánoční sob
Tlapky
Výšivka - Tlapky
Velryba pro mámu.
Výšivka - Velryba
Sněhulák
Výšivka - Sněhulák
Egypťanka
Tohle jsem vyšívala k sobě do pokoje.
Má rozměny š23 x v28 a je to zatím moje největší výšivka, na kterou jsem si troufla.
Trvala mi asi měsíc, ale vyšívala jsem jen o víkendech a to jen někdy, takže celkem jsem ji měla hotovou asi za čtyři dny.
Egypťanka
Tuleň pro Nikol.
Tuleň
Bonsai pro mámu.
Bonsai
Vydra ve vodě pro Lucku.
Vydra ve vodě
Jed na zkoušku
V podstatě jsem si to zkoušela, protože jsem to samé vyšívala ještě jednou, ale tentokrát barevně obrácené - pirátská vlajka, to jsem jeden čas nocila na tašce.
Jed
2x zákaz kouření
Zákaz kouření
Zákaz kouření
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Skříteček2 Skříteček2 | Web | 25. dubna 2013 v 15:21 | Reagovat

Ty výšivky jsou vážně pěkné. Hodně se mi líbí ta egypťanka a bonsai. Vyšívat jsem zkoušela asi dvakrát v životě a to ještě když jsem byla hodně malá, ale kupodivu to nedopadlo nijak extra špatně a neměla jsem rozpíchané pracky. :-D Jinak u nás hodně lidí ve třídě nečte, ale z těch, co čteme, jsou minimálně dvě holky výhradně vysazené na detektivky a nějaké dívčí románky u nich nepřipadají v úvahu.

2 ajka ajka | Web | 20. června 2013 v 0:49 | Reagovat

Jéje, ty jsou hezounké ;-)
Ajka

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama