"Pokud se musíš ptát, nic se nedozvíš.

Pokud víš kde, stačí se zeptat."


Vydala jsem se na Jiný prostor...Slečna se ksichtí

27. února 2013 v 8:40 | Zdenina Vankov |  Moji mazlíčci
Nejdřív vám o naší Deny něco povím. Jedná se o fenku dalmatina, kterou jsme si 24. června 2009 vzali z Klatovského psího útulku, to jí byly nejspíš necelé dva roky. V té době jsme doma už měli dalmatinku Alinu (nalezená v lese, kde byla přivázaná na saturně ke stromu) a dalmatina Damiána, taktéž z útulku. Během několika dní si na sebe všichni zvykli a žili si spokojeně. S Alinou na sebe občas doráželi, protože Deny hrozně ráda brala Alině hračky a ta si to pochopitelně nenechala líbit. Ale měly se rády. S Damiánem rozhodně žádný problém nebyl, ten ji vzal okamžitě.
Bohužel nám 3. prosince 2009 utekla. Někdo poškodil naše vrátka a ona se jimi dostala ven. Občas se stává, že vrátka nejsou zaháknuta na drát, prestože je vždy zahákneme. Drát se asi sám nadzvedne. Ale to tady teď nebudu řešit...Deny prostě utekla a nevrátila se...


12. září 2010 za námi domů přišel městský strážník, který bydlí u nás ve vesnici a oznámil nám, že Deny se najednou objevila u útulku v Klatovech. Byla tam už od pátka 10. září. Útulek v Klatovech se nachází u areálu čističky a pracovníci od tamtud si všimli, že u útulku je dalmatin a okolo se potulovali nějací lidé. Ti pak zmizeli, ale pes tam zůstal. Neváhali proto zavolat na městskou policii, ti to prověřili a když tam skutečně dalmatina našli a odchytili, kontaktovali paní Šeflovou u útulku. Ta po bližším prozkoumání a načtení čipu zjistila, že je to Deny. Bohužel měla na nás staré telefonní číslo a tak nás nemohla hned kontaktovat. Proto k nám poslala toho strážníka od nás z vesnice. V neděli večer jela sestra s tátou do útulku a převzali si tam Deny. Poznala je a byla štěstím bez sebe.
Doma ji přivítal Damián a náš nový přírůstek Káro, kterého máme od června 2010. Damián ji s radostí přijal a Káro se samým štěstím, že má kamarádku, počůral. Deny byla opět doma. Po chvíli začala hledat Alinu (umřela 1. června 2010 ve věku kolem 16ti let), prostě zjistila, že jí tam někdo chybí.

Od té doby nám přináší jen samou radost a s Kárem měla už i jednou štěňata. Jen Damián (26. července 2011) už se připojil k Alině, tam na to psí nebe.
S Kárem si padli do oka na první pohled a nejednou nám přichystali perné chvilky...ale stejně jsou to naši miláčkové a členové rodiny.

Deny si hoví na "psím" gauči s hračkama...vzadu leží Károvo pes...
I slečna se dokáže pořádně ksichtit.
"Já se prostě fotit nebudu!"
Foceno 7. 2. 2013
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama