"Pokud se musíš ptát, nic se nedozvíš.

Pokud víš kde, stačí se zeptat."


Vydala jsem se na Jiný prostor...Merlin

27. února 2012 v 11:53 | Zdenina |  Moji mazlíčci
Po dlouhé době (po roce) přináším zase nějaké zprávy o mém osmáčkovi Merlinovi. Vím, že jsem o něpsala ani neuveřejňovala fotky hodně dlouho, ale nyní to chci napravit. Ono taky u Merlina nejsou žádné novinky, kdomě toho, že se stále (jako každý osmák) rád koupe v písku a papá.
Musím dávat pozor, aby nejel jen sušené banány a ořechy, přestože je miluje, ale mohl by hodně ztlousnout a prostě mu to nesvěčí.
Přiznám se, že mu písek na koupání dám vždy na chvíli do klece a když se vyrochá, tak ho zase vyndám. Je to proto, že písek mám v plastové vaničce a Merlin hrozně rád všechno okusuje, tak aby mu ještě nebylo špatně.
Snad už začně trochu rašit tráva, aby jí mohl občas dostat jako laskominu, ale jinak seno má pochopitelně každý den. Na podzim jsem mu sušila trávu, aby měl během zimy zásobu sena. Ze zeleniny mu chytnají okurky a mrkev, o jablíčka a celkově čerstvé ovoce moc nestojí, tak u to vynahrazuju zeleninou.


Až nyní jsem si uvědomila, jak ten čas letí. Merlina jsem si pořizovala začátkem července 2007, takže mu je přes štyři a půl roku. Přitom to je jak včera, co jsem si ho přinesla domů a máma to nevěděla. Ale nevyhodila mi s ním a já jí jsem za to velmi vděčná. Původně jsem si tehdy chtěla koupit pískomila, jenže je v tom obchodě neměli, ale měli osmáky degu. Chvilku jsem je pozorovala a nakonec jsem neodolala a koupila si Merlina.
Přinesl mi jen radost, ale jednou mě vážně vyděsil. Kocour Whitee si codil sedat vedle jeho klece, ale nikdy se ho nesnažil chytat, prostě ho jen pozoroval. A co myslíte, že udělal Merlin? Předpokládala bych, že se půjde schovat, ale on ne. Merlin vystrčil z klece tlapku a natahoval jí k Whiteemu, ten mu jí očuchal a nastevřel tlamu. V tomto momentu jsem myslela, že mezi ně skočím, abych nějak zasáhla, i když pochybuji, že bych zasáhla včas. Jenže ono se nic nestalo, tedy stalo, ale nic špatného. Merlin jedním prstíkeem zašťoural kocourovi mezi zuby a ten jen zapředl. A od té doby prostě si Merlin občas hraje na kocourova zubaře. :-)
Merlin na mě kouká zkrz mříže, čeká jídlo.
Koupe se v písku.
Ještě sedí v písku, ale už kouká, co by kde snědl.
Foceno 6. 1. 2012
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Skříteček2 Skříteček2 | Web | 27. února 2012 v 16:36 | Reagovat

Málem jsem zapomněla, že je Merlin člen tvé smečky, protože ho málokdy zmiňuješ. :-( Jsem překvapená, jak vychází s kocourem a ty fotky jsou úžasné. Mimochodem, v článku je nasekaných dost chyb. :-|

2 Haimi Haimi | Web | 27. února 2012 v 17:08 | Reagovat

A od té doby si rád hraje na kocouřího zubaře - to pobavilo. Taky jsem kdysi měla osmáky. Jsou to hrozně milá zvířata. Když vzpomínám na Merlina, pamatuju si, že jsi o něm psala už na tvém starém blogu. Nostalgie...

3 Moniska Moniska | Web | 4. března 2012 v 11:20 | Reagovat

Osmáčci jsou úžasná zvířátka, mám je radši než pískomili protože se dají více rozmazlit :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama