"Pokud se musíš ptát, nic se nedozvíš.

Pokud víš kde, stačí se zeptat."


Vydala jsem se na Jiný prostor...Milý Ježíšku...

8. listopadu 2011 v 18:26 | Zdenina |  Myšlenky ve větru
Rozhodla jsem se napsat dopis, nebo spíše takový seznam dárků, které bych chtěla, a udělaly by mi velkou radost.
Možná si řekneš, že jsem, na psaní dopisu pro tebe, už velká. Asi máš pravdu, ale já už na tebe stejně nějaký ten rok nevěřím.

Ježíšek: "Tak proč píšeš? Když na někoho nevěříš, tak mu přece nebudeš psát, ne? A na to, aby mi někdo napsal dopis, není nikdy dost starý nebo velký. Já plním přání všem, kteří na mě věří."
: "Dobře, tak na tebe možná věřím, ale jen uvnitř své dětské dušičky."


Dneska stejně hodně lidí, hlavně malé děti, věří spíš na Santu Clause, než na Ježíška. Nebo to mají tak pomíchané, že mezi Ježíškem a Santou nevidí rozdíl a vnímají je, jako jednu a tu samou osobu. Ale to je velká mýlka, Ježíšek je náš a Santa přistěhovalec.

Ježíšek: "O tom červeném ďáblovy mi ani nemluv. Pořád se někde plete a všichni ho uctívají jako nějaké božstvo, přitom je to jen zdeformovaný Mikuláš, kterého komerce spojila se severskou pohanskou vírou."
: "Ale prosím tě, ty mluvíš jako by Santa byl z pekla."
Ježíšek: "Tys neviděla film Ďábelský Santa (Santa's Slay)? Tam ho vystihli perfektně. SANTA = SATAN, stačí jen přehodit písmenka a známe jeho pravé jméno."
: "Viděla a takového nositele dárků bych nechtěla, i když Bill Goldberg se mi jako Santa líbil. Nežárlíš na něho? A co s tím uděláš?"
Ježíšek: "Nic, nenadělám s tím nic. Sice to vypadá, že jen remcám, ale kdyby se tady neroztahoval, tak jsem zticha. Vždyť já nejsem jediný, kdo rozdává dárky. V Itálii je to čarodějnice Befana, v Rusku Děda Mráz se Sněhurkou, ve Finsku Ukko a další a další. Ale nikdo z nich se mi nesnaží zabrat území jako právě Santa Claus."
: "Ještě jsi úplně neprohrál, je mnoho skupin, kteří bojují za Ježíška a za tradiční Vánoce. Santa jednou lidi přestane bavit a ty pro ně zase budeš jednička.

Ježíšek má pravdu, Santa se tady roztahuje, ale Ježíšek je náš a my ho nedáme. Nedovedu si představit Vánoce bez Ježíška, to je spojení, které patří k sobě a Santa, ať se usmaží v komíně!

Ale vrátím se k mému dopisu, který je určený pro moje kamarády, kteří se mi už ptali, co bych chtěla dostat pod stromeček. Tak jsem se rozhodla sepsat takový seznam věcí, které by se mi hodily a udělaly mi radost, kdybych je viděla pod stromečkem.
Vlastně to není nic překvapivého, ale naprosto běžné dárečky pro mě, takže ten seznam můžete používat i během roku.
- Nějaká keramická blbůstka mi udělá radost vždy, jen mi nedávejte nic velkého, už nyní to skoro nemám kam dávat.
- Svíčky a vonné oleje se u mne nikdy neztratí, případně by se mi hodila nová aromalampa (nic drahého, stačí jednoduchá).
- Koupeli poslední dobou moc neholduji, ale jen se sprchuji, tak z kosmetiky se vždy hodí nějaký šampón, sprchový gel nebo mýdlo. Na značce nebo vůni nezáleží.
- Oblečení rozhodně ne! Nemám ho kam dávat, sice to vypadá, že chodím jenom v tom samém, ale mám plnou skříňku.
!!! Babi, hlavně mi zase nedávej nějaký růžový svetr s kočičkou!!!
- To by bylo asi vše, ještě zbývají knihy. Trochu jsem přerovnala knihovnu a některé knihy vyřadila, tak tam mám nějaké místo, ale kdyby se Ježíškovi chtělo vláčet se s knihovnou, tak klidně může.
Asi největší radost mi udělá kniha - žánr detektivka nebo fantasy. Ale pro upřesnění tady nějaké vypíšu, aby nedošlo k mýlce.
- Potřebuju dokoupit sérii o Pendergastovi, šestý, sedmý a osmý díl - Tanec smrti, Kniha mrtvých, Kolo temnoty. Všechny ty knihy mají na svědomí dvojice vynikajících spisovatelů Douglas Preston a Lincoln Child.
- Pak sérii o Tině Salo od české autorky Petry Neomillnerové - druhý díl - Doušek věčnosti (2. vydání vyšlo v říjnu), čtvrtý díl - Smrt u archanděla a pátý díl - Vlci Sudet.
- A když tak ještě knihu o "zombíkovi" Marvinovi - Živého mě nedostanou!, kterou napsal Dušan D. Fabian.

To by bylo asi všechno, samozřejmě vím, že všechno nedostanu, ale tak to v životě chodí. Jen doufám, že se mi náhodou nesejdou dvě knihy stejné, snad se moji kamarádi domluví, nebo mi dejte vědět, kterou jste si vybrali, abych ji mohla ze seznamu vymazat.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Skříteček2 Skříteček2 | Web | 8. listopadu 2011 v 18:48 | Reagovat

Ten film jsem zřejmě neviděla, ale ten název zní hodně dobře, musím na to kouknout. :-D

2 Moniska Moniska | Web | 8. listopadu 2011 v 19:21 | Reagovat

Já taky psala seznam, akorát na narozeniny.. Už aby byl čtvrtek♥.
Mězi nimi tím byl také šampon apod. ale rozhodně mi není jedno značka, nesmí testovat na zvířatech.

3 Ježíšek David Ježíšek David | E-mail | 9. listopadu 2011 v 8:55 | Reagovat

Moc pěkný seznam, rozhodně tam nemáš nic nesplnitelného, tak si promyslím, co ti koupím. :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama