"Pokud se musíš ptát, nic se nedozvíš.

Pokud víš kde, stačí se zeptat."


Vydala jsem se na Jiný prostor...Fretčí invaze

31. října 2011 v 0:29 | Zdenina |  Moji mazlíčci
V sobotu i v neděli bylo krásně a příjemně, tak jsem toho využila a domluvila si fretčí procházku. O podzimních prázdninách jsem s Toddíkem chodila jen na dvůr, kde se vyblbnul. Toddík na procházku chodí moc rád, ale oblékat kšírky se mu nechce, to vždycky hrozně zlobí a vzteká se.


V sobotu jsem kolem půl druhý vyrazila v Klatovech do velkého parku u Kauflandu, správně se jmenuje Městské sady a leží mezi ulicemi Puškinova a 5. května, ale já mu říkám velký park. Občas se tam chodím procházet, hlavně teď na podzim tam je krásně. Spadané listí se povaluje na vyšlapaných cestičkách, sluníčko svítí a listí poletuje kolem, prostě nádhera. Jen tam dost lidí chodí venčit psi a velmi často je nechávají běhat na volno, prý je mají pod kontrolou.
Šla jsem tam s freťáčkem Toddem, aby se trochu proběhl, ale hned u začátku parku jsme narazili na dva jezevčíky, ty byly naštěstí na vodítkách, tak jen párkrát zaštěkaly. Jedna paní si myslela, že mám štěně, ale omlouvá jí, že jsem Todda měla v náručí.
Pak jsem potkala nějakou Němku se psem, tak ho měla pochopitelně na volno, Todda jsem jen taktak stačila zvednout do náruče a mohl být sežraný, freťáček jen zasyčel na obranu.
Jedna paní šla kolem a říkala, že taky před lety měli fretku, ale teď mají psi. Fretku totiž museli dát pryč, protože na ní už neměli moc času, tak si pro ni přijela paní z velké dálky, už nevím odkud. To je tak zajímaví, co se člověk nedozví.
Nějaké děti se divily, co to mám za myš a rodiče jim říkali, že to bude asi lasička. No, alespoň je to příbuzný. Taky jsem se už setkala s lidmi, co si fretku spletli s krysou.
Nakonec jsem v parku byla přes hodinu, procházeli jsme se s Toddíkem, nebo jsem ho dala do tašky a pokračovala jsem po cestičkách dál sama. Chvíli jsem poseděla na lavičce a Toddík si krásně užil listí. Doslova se do něho zamiloval a hrozně rád se v něm válí a hrabe.

Na čtvrtou jsem se srazila s kamarádkou L. (od které mám Toddíka) a jejím freťáčkem Běloušem (bráška Todda) u Bouchalky a vyrazili ke hřbitovu, kde je v celku klídek. Myšáci si tam vyblbli v trávě a listí. Pořád se okusovali a zlobili se navzájem. Kolem pochopitelně chodili lidi a pokukovali po těch dvou zlobidlech. Nakonec jsme tam byli asi hodiny a já si Toddíka zase dala do tašky a šla domů. Dokonce jsem s ním i nakoupila, ale on byl hodný a spinkal.

V neděli jsem se před dvanáctou sešla zase s L. a Běloušem, tentokrát jsme se trochu prošli nahoru po trávníku ke hřbitovu, kde se myšáci vyřádili v listí. Ono to jejich blbnutí občas vypadá dost hrozivě, ale oni jen tak blbnou a koušou se. Byl to krásně strávený čas a příjemně jsme si pokecala. Zase jsme byli venku tak hodinku a šla zase domů. Toddík si překvapivě rychle zvykl na tašku, ve které ho nosím. Je přes rameno a sama jsem mu jí spíchla, ale o ní se zmíním až někdy příště.
Nejdřív dávám dvě svoje fotky, kdy jsem byla s Toddíkem doma na dvoře.
Toddík na dvoře, zase kuje pikle. :-D

Tyhle dvě fotky jsem nefotila já, ale má kamarádka L. Ukradla jsem jí je z facebooku. :-D
Toddík se pere s Běloušem.
Tady toho už Toddík začíná mít dost, ale fňukat nebude, on je přece statečný kluk.
Ještě je krátké video, to mám na FB stránce - Temný snílek Zdenina.

 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Tereza Matoušková Tereza Matoušková | E-mail | Web | 31. října 2011 v 3:35 | Reagovat

Jo, fretka jako krysa, případně veverka, nebo divná kočka - klasika. :-D

2 Skříteček2 Skříteček2 | Web | 31. října 2011 v 15:57 | Reagovat

Ta bílá fretka vypadá jako plyšák! :D

3 L L | 31. října 2011 v 18:04 | Reagovat

Běloušek děkuje za pochvalu. On takový plyšáček trochu je

4 Moniska Moniska | Web | 2. listopadu 2011 v 20:09 | Reagovat

Běloušek je albín nebo DEW? Asi albín, co? není mu tam vidět na oči :D
Jó, to my jsme byli koťátko, lasičky, tchoř, kuna, vydra, štěně, bobr..
Hrající si fretky jsou kouzelné. Kety si hraje občas s Bellou a Bárou, ale když to vyjde, na jaře by měla mít kámošku doma.
Je dobře že to Toddíka baví, Kety teď ujde i 3 km, je to takový turistka. Ale v tašce se taky ráda nosí, hlavně když skončí měkká travička nebo písčitá cetsa a mi jdeme po kamínkách, i když ani to ji kolikrát neodradí.
Když jsme byli v zoo, tak pořád chtěla chodit sama. Nebála se na mostě, přilákala opice i surikaty. Díky ní jsem měla skvělou podívanou :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama