"Pokud se musíš ptát, nic se nedozvíš.

Pokud víš kde, stačí se zeptat."


Vydala jsem se na Jiný prostor...Druhý týden u nás a návštěva paní doktorky

26. září 2011 v 19:50 | Zdenina |  Moji mazlíčci
Dneska je u nás fretčí klučík Toddík dva týdny a snad je u mě spokojený. Klec má v Klatovech prozatím tu malou, ale nainstalovala jsem mu tam nohavici (další hamak), ve které nyní pravidelně spinká. I když je to zajímavé, protože doma, kde má velkou klec s více hamaky a taky nohavicí, tak spí spíše dole v tričku nebo pelechu.


Rozhodně je to uličník, který umí řádně zlobit, ale od toho ho přece mám, ne?
Snaží se šplhat po čem to jen jde, takže ho musím hlídat, aby mi nespadl z velké výšky, i když z postele už několikrát skočil na kocoura, ale minul, takže se rozplácl na parketách. Šplhá po prostěradle, kleci i nohavicích a šmejdí v taškách.
Dále Toddík hrozně rád okusuje boty, hlavně pantofle nebo moje "zvířecí" bačkory, které si beru, když je mi zima na nohy nebo abych ochránila ponožky před jeho všetečnými kusadly. Chápu, že se potřebuje vydovádět, ale musí při tom ničit pantofle? Asi jo a já z něho asi jednou vyrostu. ;-D
Taky zabavil Whiteemu všechny hračky a roztahal je po pokoji - především pod postel, kde si udělal hlavní štáb, odkud podniká výpravy po pokoji. Whitee se ho za to snažil lovit, ale poté co ho Toddík chytil za nohu (nebojte, nebylo to nic vážného, ani ho nekousl), tak toho nechal a zase ho pozoruje z bezpečné vzdálenosti nebo přes klec.
Stejně se občas trochu proběhnou po pokoji. Whitee při tom předvádí svoje smysly - kam se schová kočka před nepřítelem? Obvykle skočí někam nahoru, ale můj kocour skočí pod postel a Toddík samozřejmě za ním, takže Whitee prchá dál. Alespoň se ani jeden nenudí. :-D
.
Ale abych ho jenom nepomlouvala, tak se musím pochlubit s několika našimi úspěchy.
Na záchůdek už chodí vcelku pravidelně, jen občas ještě běží na noviny, ale to je jen zřídka. Někdy si prostě splete strany, ale to se stává všem.
Také se už naučil pít z napáječky, ani jsem s tím neměla problémy. Tohle zvládl na jedničku s hvězdičkou. K tomuto kroku (dát mu napáječku) jsem musela přikročit, protože si ten malý uličník pořád hrál s miskou, až vodu vylil.
.
A dostali jsme se až k dnešní novince. Po druhé hodině jsem byla s Toddíkem u paní doktorky na prvním očkování (Psinka). Po cestě sice trochu zlobil a pobíhal v přepravce, a na veterině nechtěl bodanec, ale nakonec to zvládl a na tři týdny má pokoj (to ho bude čekat přeočkování). Platila jsem 197 Kč, naštěstí jsem měla drobáky, ty tam věčně nemají, ale už jsem byla připravená a mám tři týdny, abych nastřádala další. :-)
V obchodě jsem ještě koupila konzervu Felixe a pro Whiteeho kapsičku Whiskas s krémovou omáčku - tu má hrozně rád.
Po cestě na zpět si Toddík vlezl do hamaku a spinkal. doma se proběhl, napapal a šel zase spát. To víte, ten výlet ho unavil.
Toddík spinká...
Tentokrát hajá v nohavici.
A tady leží v pelechu.
Omluvte kvalitu, je to focené večer za umělého osvětlení a mobilem.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Máte rádi zvířata?

Ano 94% (63)
Ne 6% (4)

Komentáře

1 Moniska Moniska | Web | 29. září 2011 v 20:36 | Reagovat

Správnej freťák =)
Uplně se mi vybavuje Ketynka jako prtě ♥
A máte Gimpetku (vitaminovou pastu)? Každej správenj fretkař má mít gimpetku :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama