"Pokud se musíš ptát, nic se nedozvíš.

Pokud víš kde, stačí se zeptat."


Vydala jsem se na Jiný prostor...Červenec 2011

1. srpna 2011 v 12:00 | Zdenina |  Káro a jeho deník
Červenec 2011
Dlouho jsem se neozval, a tak jsem se rozhodl shrnout události od minulého zápisu do mého deníku. Datumy jsem si moc nepoznamenával, takže si je nepamatuji, proto zápis rozdělím na několik tematických úseků.

Damián
Bohužel musím hned na začátku oznámit smutnou zprávu, kterou vám už Zdenina určitě napsala, a to, že nás staroušek Damián opustil. Bylo to v pondělí 27.6. brzy ráno, nebo spíš v noci. Den před tím se choval hrozně smutně a polehával u mohyly Aliny. Když odešel, hledal jsem ho. S Deny jsme byli několik dní nesví, Zdenina měla každou chvíli v očích slzy a já jí povzbuzoval, párkrát jsem jí olízl slzy z tváře, to se vždy hned na chvilku usmála.
Když se domů vrátila Deny, tak mu asi došlo, že už na udržování pořádku v domě nestačí, a tak mi v květnu, když mi byl rok, předal žezlo a já byl přijat jako právoplatný člen smečky. Damián věděl, že začíná být zbytečný a hlavně že má náhradníka, který ho v hlídání smečky zastane. Odešel, ale já na něho nikdy nezapomenu.
.
O počasí
Vím, že si asi řeknete, co pes ví o počasí, ale já ho vnímám a moc se mi nelíbí. Od začátku července bylo pár teplých dnů, ale převážně prší a je zima. Ještě k tomu jsou bouřky a ty já nerad, deny se jich taky bojí, vždycky si zaleze do postele a chce společnost. Já při bouřce chci taky společnost, není nic lepšího než se mít ke komu přitulit.
.
Přejmenování?
Poslední dobou se mi stává, že na mě "moji" lidé nevolají Káro, ale Kájo nebo dokonce Kájínek. Já na štěstí slyším na všechno, takže je to v pohodě. Docela se mi to i líbí, protože pokud volají Kájo, tak z radosti a obvykle si chtějí hrát, kdyžto pokud volají Káro, tak jsem zase vyvedl, ale nebojte, mlátit mě nemlátí, jen si se mnou vždy promluví a pokárají mě, že se to nedělá.
.
Hry a dovádění
Jednu z mých důležitých součástí života tvoří i hraní, ať s lidmi nebo s Deny. Když je horko a slunečno, Zdenina napustí bazének a já se můžu pořádně vyrochat. Někdy vezme i hadici a já chytám proud vody. Začne vodní bitva a vítěz je sporný, já jsem sice mokrý, ale Zdenina taky, jak jí vždycky pocákám.
S Deny několikrát denně dovádíme, kdy po sobě skáčeme, koušeme se, taháme toho druhého za ucho, někdy je to i s vrčením, ale nebojte, i když to občas vypadá vážně, tak jen blbneme.
.
Telefonát
V úterý 26.7. dopoledne volala Helenka z Klatov a Zdenina přepnula telefon na hlasitý odposlech, takže jsem mohl taky telefonovat. Byl jsem z toho zmatený, ozýval se hlas Helenky, rozhlížel jsem se, kde je, ale ona nikde nebyla, Tak jsem na ní párkrát zaštěkal. Nedivte se, byl to můj první telefonát.
.
Prostě se snažím užívat léta a taky toho, že mám dům plný lidí.
Káro

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Moniska Moniska | Web | 1. srpna 2011 v 12:20 | Reagovat

Káro je takový správný, dovádivý, přátelský labrador. Jsem zvědavá co bude říkat na fretě :))
Počasí je opravdu hnusné, ani moji mazlíci z něho nejsou nadšeni.

2 Skříteček2 Skříteček2 | Web | 1. srpna 2011 v 14:17 | Reagovat

Jsem si říkala, že už to tu dlouho nebylo! Kárův deník vždycky hltám jedním dechem.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama