"Pokud se musíš ptát, nic se nedozvíš.

Pokud víš kde, stačí se zeptat."


Vydala jsem se na Jiný prostor...Napadena psem...asi „zakrslé bojové“ plemeno

23. května 2011 v 17:49 | Zdenina |  Myšlenky ve větru
Jdu od auta k baráku, přes rameno mám tašku a v levé ruce držím přepravku s Whiteem. Od našeho v chodu mi dělí už asi jen deset metrů, procházím kolem pískoviště, kde si hrají dětičky a maminky štěbetají na lavičkách, když uslyším takové výhrůžné zaštěkání. Zpod lavičky vykukuje nějaký psí maličký manekýn a nějak podezřele mě pozoruje. Přidala jsem mírně do kroku, už stojím u vchodu a klíče dávám do zámku, když se ke mně přiřítí štěkající manekýn zpod lavičky. Velikostí mi sahal tak do půlky lýtek a okamžitě začal chňapat po Whiteem, tak jsem přepravku zdvihla a čekala co bude dál.

Psisko mi očenichalo nohavici a z ničeho nic mi po ní chňaplo. Já se po pravdě spíš lekla a rychle jsem přemýšlela, co dělat. Kopnout jsem do tý psí potvory nechtěla, přece jen mě ještě nekousl. Jenže v tom už prudce zatáhl za nohavici a ta se roztrhla a bestie mi dál trhala nohavici. To už jsem se ohnala taškou a modlila se, že ho zaženu. Jenže pes to nevzdával a byl čím dál odhodlanější. Už jsem ho fakt chtěla nakopnout, když se z lavičky přiřítila panička. Možná jsem naivní, když jsem očekávala, že se mi třeba omluví či projeví lítost nad vzniklou situací, ale to byla chyba.
.
Postarší paní oblečená za "dámu" popadla štěkající bestii a honem jí utěšovala. "Neublížila ti ta zlá holka, Alexíku?"
Když jsem to slyšela, tak jsem uvažovala, zda neslyším špatně. Já jsem zlá holka?
Paní se do mě pustila a já se nezmohla na slovo, jen jsem na ní vykuleně koukala. Popravdě o některých sprostých slovech jsem neměla ani tušení. Nakonec na mě ještě křikla: "Laskavě si tu kočku hlídejte!" Já jen dál valila oči a radši jsem šahala po klíčích v zámku.
"A vůbec, co tady s NÍ vůbec chodíte? Tady Alexíček nemá rád kočky!" okřikla mě ještě naposled, to už jsem odemkla a jen poznamenala: "Promiňte, příště budu chodit přes balkón." a zaplula jsem do vchodu. Úplně jsem zapomněla, že mám nohavici rozcupovanou na cáry. Schránku jsem nevybírala a šla rovnou k výtahu, ale stejně jsem ještě slyšela: "No, slyšeli jste to? Co si ta holka vůbec myslí..."
..
Dál jsme neposlouchala, a když za mnou zapadly dveře, tak jsem si oddychla. Whitee na mě upíral svůj vyděšený pohled, vypustila jsem ho. Po pravdě nevím, co si o tom incidentu mám myslet. Ta reakce psa... budiž, nemá rád kočky, ale co ta reakce paničky? Asi fakt budu muset chodit přes balkón, jen je tu menší problém, bydlím ve třetím patře. A ty kalhoty? Čert je vem, stejně to byly jen domácí, takže škoda téměř žádná. Whiteemu se nic nestalo a to je nejdůležitější.
.
Jenže takových případů je víc, dějí téměř denně, ale ty se do médií nedostanou. Škody jsou jen na kalhotech či mála pokousání, tak o čem by se mělo psát? Za to když někoho pokouše příslušník "bojových" plemen, tak to se hned rozmázne na titulce. A tak vznikají fámy o tzv. "bojových" plemenech, přitom znám hned několik stafordů a jedná se o milé a přátelské psy.
.
To co mě napadlo, byl asi maltézák, ale nevím to jistě, prstě nějaký psí smeták. Možná by však stálo označit tyto malá plemena nálepkou "zakrslá bojová plemena", protože tihle miloučcí pejskové napadají člověka daleko častěji než tzv. "bojová" plemena. Jenže se o to nemluví a v dnešním světě platí to, že o čem se nemluví či nepíše v médiích, tak to neexistuje, a to je podle mého názoru velká škoda.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Skříteček2 Skříteček2 | Web | 23. května 2011 v 18:17 | Reagovat

Chudák pes, těmhle lidem bych zakázala chovat jakékoli zvíře. Malí "smetáci", jak ty říkáš, jsou daleko ostřejší než velcí "smetáci". Je to přesně tak, jak píšeš. Bulvár hrozně lidi ovlivňuje.

2 Gauri Gauri | Web | 23. května 2011 v 22:14 | Reagovat

Tééda, ta paní byla pěkně nepříjemná, co? Prej "zlá" holka, kdyby si radši hlídala pořádně to svoje psisko....:-/ A máš pravdu, ti mrňaví pejsci jsou občas víc nepřátelští než ti velcí...

3 Moniska Moniska | Web | 24. května 2011 v 9:09 | Reagovat

Chudák pes. Tohle se mi ještě nestalo, v tomhle předměstí jsou docela příjemní pejskaři, tedy alespoň většina..

[1]: Ne, to je tím že lidé si myslí že "malý smetáci" nepotřebují výcvik.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama