"Pokud se musíš ptát, nic se nedozvíš.

Pokud víš kde, stačí se zeptat."


Vydala jsem se na Jiný prostor...15. dubna 2011 - Psí útulek Klatovy

18. dubna 2011 v 7:52 | Zdenina |  Káro a jeho deník
15. dubna 2011
Ráno jsme nedostali papání a kolem 9h ráno mě s Deny a Damiánem vzala Zdenina s páníčkem ven, nandali vodítka a vyrazili jsme na dvůr k autu, tam se nás snažili nacpat do auta, ale já jsem nechtěl a bránil jsem se, při tom jsem se vyvlíkl a pobíhal po dvoře a parčíku, ale po chvilce jsem se vrátil.
Damiána nandali dozadu do kufru, kde měl teplou deku a vlastně i nejvíc místa, protože já s Deny a se Zdeninou jsme seděli na zadních sedadlech. Já jsem pořád něco očuchával a snažil se strkat hlavu z okýnka, Damián pískal za námi, Zdenina ho hladila a uklidňovala. Jediná Deny byla hodná a seděla u Zdeniny, případně si i lehla.
Jak jsme dojeli do Klatov a pomalu se blížili k útulku, tak Deny i Damián zpozorněli a Damča začal poštěkávat. Deny se naopak přitiskla ke Zdenině a dívala se na ni smutnýma očima. Asi měla obavy, aby jí tam nechtěli nechat, ale o tom bych obavy neměl.


Když jsme dorazili k útulku, vyndali nás z auta, Damián se hned došel na záchod a já to tam všechno musel olítat, akorát mi trochu dělala problém ta lávka před útulkem, šel jsem s Deny trochu nesvůj. U dvířek nás uvítala paní Šeflová. Deny se s ní pořádně uvítala, tak jsem se šel taky vnutit, abych se mohl mazlit. Jen Damián, chudák náš dědula, byl nějak zmatený a ani ke své "tetě" nešel, jen tam očmuchával stromky a keříky, až asi za deset minut mu to jakoby došlo a šel se s tetou pomazlit. Je už holt stařík a má delší vedení, i doma mu občas trvá trochu déle, než mu něco dojde.

Páníček přinesl z auta pytel granulí a nějaké pamlsky, pak si "naši" lidé společně sedli a povídali si. Já s Deny a Damiánem jsme pobíhali kolem a já štěkal na tu obludu v krajním kotci. Byl to nějaký kavkazák a já na něho štěkal jako šíleny, Deny mi pomáhala, dokonce i Damián párkrát štěknul, aby se neřeklo. Pořádně jsme všechno prošmejdili a očuchali.
Byli jsme tam asi 30 minut, pak už jsme byli pomalu na odchodu, když zazvonili policajti, měli dalšího pejska do útulku.
Já z útulku nejsem, ale Deny s Damiánem jo, tak měli oba obavy, abychom je tam nenechali, takže vcelku šťastně vypadli ven, jen jsme museli překonat lávku přes potok a dojít k autu. Pak nás zase naskládali do auta ve stejném zasedacím pořádku a jelo se domů.
Tam jsme se napapali a šli si lehnout, hlavně Damián byl hodně utahaný a prospal i skoro celé odpoledne. Ta cesta ho prostě unavila. Já s Deny jsme za chvilku byli zase čiperní.
.
Těším se na Velikonoce, prý se bude péct mazanec, beránci a jidáše, takže určitě něco ochutnám, ale o tom až zase příště.
Káro
Městský útulek pro zatoulané a opuštěné psy Klatovy:
Kontakt: 608 170 818, 606 795 858, 376 311 689
Adopce psů:
pondělí 9 - 14,30 hod.
středa 9 - 17 hod. (v prosinci a v lednu do 16 hod.)
sobota 8 - 12 hod.
Výdej psa majiteli: pondělí až pátek 8 - 14,30 hod.
Vše je lepší po telefonické dohodě s vedoucí útulku Miloslavou Šeflovou.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Moniska Moniska | Web | 18. dubna 2011 v 18:50 | Reagovat

To muselo být super, jet se tam kouknout. Já jsem nikdy v žádném útulku nebyla, protože když jsme se šli podívat do toho co mají tady, tak řekli že tam nesmíme, jenom se dívat na obrázky psů na nástěnce.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama