"Pokud se musíš ptát, nic se nedozvíš.

Pokud víš kde, stačí se zeptat."


Vydala jsem se na Jiný prostor...Rozhovor se mnou

2. února 2011 v 16:54 | Zdenina |  Černá díra
Čip z blogu: crazy-cip.blog.cz se mnou udělal rozhovor, za to jsem moc ráda. Ještě jednou za něj moc děkuji.
Čip

Otázky mi vyhovovaly, a tak se mi odpovídalo dobře. Tak si ho sem dám, jen jsem udělala pár technických změn. Originál rozhovoru naleznete zde --- crazy-cip.blog.cz/1102/zdenina-mim-snem-je-stat-se-spisovatelkou-nebo-novinarkou

1) Jak ses dostala k blog.cz a jaké byly tvé začátky?
Moje začátky byly složité a kopírácké, i když jsem něco bezhlavě nekopírovala, spíše jsem tvořila vlastní články tím, že jsem vypisovala a přepisovala z časopisů a knih o záhadách a tajemnu. Vydávala jsem takový svůj časopis Slovo, jen pro mé nejbližší přátele a někdo mi před třemi lety poradil, abych si zkusila založit blog. A tak vznikl e-slovo.blog.cz. Stále ještě existuje, ale dnes je převážně zaměřen na moje oblíbené seriály.

2) Máš nějaká zvířátka? Jak se jmenují?
Já osobně mám jen kocouřího miláčka Whiteeho, můj pokoj se mnou pak ještě sdílí králík Ramses II. Veliký a osmák Merlin. Doma máme ještě dva psy a jednu fenu - labrador Kára, dalmatini Damián a Deny, a ještě dva venkovní domácí kocoury - Tygr a Divoch. Vím, hotový zvěřinec.

3) Tvůj blog je autorský. Když sis zakládala blog, věděla si, že se dostaneš do Autorského Klubu?
Ano, tenhle můj blog je skutečně autorský, ale nezakládala jsem ho s tím, že chci patřit do AK. Prostě jsem chtěla mít svůj "osobní" blog o mých zájmech, zvířatech a myšlenkách, kde bych mohla zveřejnit své povídky a jiné výtvory.
Přidávám na blog jen své věci, a tak je autorský. Zkusila jsem se přihlásit do AK a ono to vyšlo.
Jinak mám ještě další tři blogy, ale ty nejsou tak úplně autorské a každý je o něčem jiném.
4) Tvé povídky jsou úžasné. Můžeš nám prozradit jak dlouho píšeš a co tě k psaní přivedlo?
Dík za pochvalu a jsem ráda, že se ti mé povídky líbit.
Moje povídkové začátky bych řadila asi do 7. ročníku základní školy, tedy když mi bylo dvanáct. Ono je to již jedenáct let zpátky, to je hrozný, jak ten čas letí.
A co mě k tomu přivedlo? Popravdě? Abych unikla z tohoto světa. Vždy jsem hodně četla, když se začtete do nějakého příběhu a necháte se unášet světem fantazie, je to úžasný pocit, ale já jsem zároveň potřebovala i něco jiného, vytvořit si svůj svět. Začala jsem psát fantasy povídky, kde je hlavní hrdinka hrdá, bojovná a jde si za svým, přesto je schopna cítit lásku, tedy přesný opak mě. Vlastně píšu o tom, jaká bych chtěla být, přesto se v osudech hrdinky odrážejí i moje emoce a citové rozpoložení. Jak mi řekla učitelka ze střední školy: "Dáváš do svých příběhů svou duši."
5) Moc pěkné vyšíváš. Kde bereš inspiraci?
K vyšívání jsem se dostala někdy na základní škole. Potřebovala jsem dárek pro mámu a neměla jsem moc peněz, a tak jsem jí něco vyšila a ono mě to chytlo. Vyšívám hlavně jako dárky pro mé nejbližší a jsem ráda, když mohu rozdávat radost.

6) Tvé fotky jsou moc pěkné. Co fotíš nejraději?
Mé fotky rozhodně nejsou dokonalé, ani nemám foťák, takže fotím mobilem. Nejraději bych fotila zvířata a lidi kolem mě, bohužel ve výsledku obvykle fotím hlavně nehybné věci, a i tak je to občas máznuté. Jsem naprostý antitalent.
7) Jak často se přihlašuješ do blogu?
Na tento můj osobní blog se přihlašuji denně, tedy kromě víkendů, kdy nemám přístup k internetu.

8) Jaký je tvůj životní cíl?
Tak to opravdu netuším. Nikdy jsem si nedokázala stanovit nějaké cíle. Asi proto, že nejsem dostatečně sebejistá a průrazná. Vždy jsem byla takový uzavřený introvert, který k sobě pustí jen několik vyvolených.
Ale mým snem je, stát se spisovatelkou nebo novinářkou, ale vidím to tak, že skončím jako stará osamělá ženská žijící s partou koček a téměř nevycházející z bytu.

9) Na tvém blogu se mi moc líbí rubrika Káro a jeho deník. Jak vznikl nápad psát věci pohledem pejska?
Napadlo mi to, když k nám do rodiny přibilo štěňátko Kára. Přemýšlela jsem, co si asi o nás myslí. Skoro dva měsíce si spokojeně žije u psí mámy, pak přijdou nějací cizí lidé a odnesou si ho pryč.
Zamyslela jsem se, jaké by to bylo, vidět svět psíma očima. Ale bohužel nevím, co si doopravdy myslí.

10) Byla si někdy na blog.cz naštvaná? Uvažovala si někdy o zrušení blogu?
Výrazně naštvaná jsem nikdy nebyla, jen občas, když blbne přihlašování nebo jsou nějaké technické problémy.
Zatím jsem o zrušení tohoto blogu neuvažovala a ani o tom neuvažuju. Přesto jsem již zrušila tři blogy, každý byl nějaká etapa mého života, kterou jsem chtěla uzavřít, a tak jsem je smazala.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Skříteček2 Skříteček2 | Web | 2. února 2011 v 17:45 | Reagovat

Už jsem si ho četla u Čipa =) Jak říkám, moje nejoblíbenější rubrika u tebe je Káro a jeho deník. Taky jsem si svůj rozhovor dala k sobě na blog XD

2 Potkanka Potkanka | Web | 2. února 2011 v 18:30 | Reagovat

Tak to je hezké,myslíš že když se přihlásím budu mít šanci?

3 Haimi Haimi | Web | 2. února 2011 v 19:07 | Reagovat

S tou fantazií jsme si podobné :)

4 Moniska Moniska | Web | 3. února 2011 v 17:24 | Reagovat

Pěkný rozhovor.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama