"Pokud se musíš ptát, nic se nedozvíš.

Pokud víš kde, stačí se zeptat."


Vydala jsem se na Jiný prostor...6. února 2011 - 9 měsíců

6. února 2011 v 7:30 | Zdenina |  Káro a jeho deník
6. února 2011
Tak dneska mám narozeniny, je mi devět měsíců. To už jsem velký kluk a mám hodně síly, alespoň to říká Zdenina, která se se mnou vždycky přetahuje o vodítko, když jsme na procházce.
Dostal jsem nějaké dobrůtky, ... ale pěkně popořádku.

V pondělí 31. 1. se vrátil Vlastík z nemocnice, kde byl od minulého pátku. Je po operaci, ale stejně s námi už v úterý šel kousek na louku. Snažili jsme se ho s Deny tolik nezlobit, nemůže se chudák tolik namáhat.
V pondělí ještě přijela babička.


Ve čtvrtek 3. 2. odjel Vlastík do Klatov, šel na převaz a a kontrolu. Odpoledne mi přijela Zdenina i s kocourem. Měl jsem radost, ale zase jsem měl problémy s tou mojí holkou Deny. Ta totiž kolem poledne zase utekla, tentokrát přelezla plot. Ještě k tomu hárá, takže Damián, který je "sexuální maniak" věčně píská a kňučí. Deny ho však k sobě vůbec nepustí a náš dědula Damián musí být chudák ve verandě, abysme se mohli vyspat. Nebojte nic mu tam nechybí, Zdenina mu tam nosí granulky a pamlsky, má tam teploučký pelech a je u topení, takže je v celku spokojený, až na to, že mu Deny nechce dát.
Ale zpět k Deny. Sotva Zdenina přijela, jen se převlékla a vzala vodítko, zacvakla mě a vyrazili jsme na "lov".
Deny se zrovna objevila na okraji vesnice, kde po ní skákal jeden malý smeták. Když nás uviděla, tak se rozběhla na louku. My jsme šli za ní a ona před námi utíkala, ale taky na nás chvilku počkala a pak zase běžela dál. Zdenina byla docela nasraná, ale před Deny se tvářila klidně. Deny totiž vždy má strach, že jí budou mlátit, přitom u nás doma jí tak maximálně plácnou po zadku. No nic, pak na nás začala dělat nálety. Vždycky prosprintovala kolem, já jsme po ní chtěl skákat, ale vodítko bylo moc krátké. Následně mě Zdenina vzala na krátko, spíš mě chytla za obojek a nabádala mě, abych kňučel. Byl jsem totiž návnada. Deny se přiběhla podívat blíž, co mi je a Zdenina jí mohla čapnout za obojek. Deny byla přicvaknuta k vodítku a šlo se domů.
Bylo docela špatný počasí. Poletoval sníh s deštěm a byla zima. Doma se musela Deny osprchovat, byla totiž od bahna.
Večer, když už byl doma zase klid, tedy až na toho senilního dědka Damiána, si Zdenina dala opéct dva párky se sýrem. Přinesla si to do obýváku, já jsem se motal kolem a tak se jí povedlo, že při prvním ukrojení jí spadl talíř na koberec. Samozřejmě obsahem dolů. Tak nakrájela párky a já se měl dobře. Zdenina si šla připravit další porci.

V pátek 4. 2. se mnou a Deny Zdenina byla na louce. Přesto Deny znovu přelezla plot. Tentokrát si páníček vzal auto a na okraji vesnice přibrzdil, otevřel dveře a Deny si pokojně naskočila. Naprosto neskutečný.
No a tak jsme se znovu dostali k dnešku, kdy mám narozeniny. Dostal jsem holdu pamlsků, Deny a Damián taky něco dostali, ale já toho měl víc. Dostal jsem další provaz na přetahování a kousání, za ten jsem rád, ten starý už není v moc dobrém stavu.
Káro

13. února 2011
Deny má stále "své dny", takže Damián musí být ve verandě, protože je to maniak a věčně píská a kňučí. Zdenina mu tam nosí laskominy, aby mu nebylo líto, že nemůže být v obýváku.

V pátek 11. 2. nás Zdenina vypustila na zahradu kolem 8 hodiny ráno, Damián chtěl ale hned domů a než se Zdenina otočila, tak deny už zase přelezla plot. U hospody pobíhal nějaký německý ovčák a ona se vydala za ním. Zdenina nadávala jako dlaždič, až na ní zůstal koukat jeden starý pán, který šel do nedalekého krámu. Vzala vodítko, přezula se a vydali jsme se za Deny. Všude bylo bahno, a tak jsem za chvilku vypadal jako prasátko.
Deny kolem nás jen proběhla a zdrhala dál. Zdenina by jí asi nakonec přilákala, ale z krámu šla bába Valečková a kolem ní pobíhal na volno jejich pes a Deny se vydala za ním. Zdenina se nasrala a šli jsme domů. Už jsme stejně venku lítali skoro hodinu.
Kolem desáté dopoledne šla kolem našeho baráku bába Šebka, ta má doma kočky a občas dá rohlík i našim kočkám. Deny začala kolem ní skákat a štěkat, Zdenina vyběhla ven, ale Deny zase chtěla zdrhnout. Šebka hodila Deny rohlík, ale Zdenina ho sebrala a natrhala na kousky. Házela kousky k Deny a ta se přibližovala, až ji mohla chytit za obojek a odvézt domů. Deny se pak musela vykoupat, protože byla strašně zaprasená.

V sobotu 12. 2. Deny neutekla, ale stejně šel páníček hned od rána zvyšovat plot, aby už nepřelezla.
Po poledni s námi šla Zdenina na louku, ale tentokrát jsme to vzali i na hráze, kde jsme málem Zdeninu stáhli do skoro vypuštěného rybníka, kde bylo bahno, ale ona se chytila stromku a udržela se. Pak jsme to pokračovali po poli, kolem lesíku skoro až k vedlejší vesnici a po louce zase zpátky. Venku jsme byli přes hodinu. Po návratu jsme se museli osprchovat.
Kolem třetí přijel z Klatov Vlastík a šel s námi znovu na procházku na louku. Po návratu jsme byli dost unaveni a po sprše jsme zalezli na gauč a spali zbytek odpoledne.
Večer kolem 17 hodiny dělala Zdenina k večeři párky v rohlíku a já jsem taky jeden dostal. Moc mi chutnal a loudil jsme další, ale už nic nebylo.

V neděli 13. 2. jsem byl zase s klukem na dlouhé procházce. Kolem 10 hodiny dopoledne Zdenina měnila hobliny u králíka a osmáka, ta jsem šel s ní vynést je.
Taky jsem viděl Whiteeho, pokukoval po mě ze schodiště, já na něho chtěl skákat, ale on se naježil, doslova z něho byla koule chlupů a prskal po mně, tak jsem se na něho vykašlal a šel se zase lehnout.

Káro
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Skříteček2 Skříteček2 | Web | 6. února 2011 v 8:34 | Reagovat

Se třemi psy se nemůžete nikdy doma nudit XD

2 hang-on hang-on | Web | 6. února 2011 v 10:01 | Reagovat

Gratuluju k narozeninám :)
Je vidět, že máte opravdu o zábavu postaráno :-D
My máme doma jen jednoho labrouše v pubertě a docela to stačí :-P :-D

3 Moniska Moniska | Web | 6. února 2011 v 10:54 | Reagovat

Kolikrát už Deny utekla? =D.
Károvi vše nej =)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama