"Pokud se musíš ptát, nic se nedozvíš.

Pokud víš kde, stačí se zeptat."


Vydala jsem se na Jiný prostor...Sen o fretce

6. ledna 2011 v 19:00 | Zdenina |  Myšlenky ve větru
Před pár dny se mi zdál sen o fretce.
Mé tužby s kouzlem vánočním se splnili a já si koupila fretku. Byla taková světlejší variace tchořovitého zbarvení a byla to láska na první pohled.

Hned jak jsem do toho vysněného obchodu (vysněného proto, že takový u nás v Klatovech není) vešla, tak jsem uviděla tři fretky, jednu bílou a dvě tchořovité. Ta moje na mě tak krásně jukla a já jí pohladila. Chvíli jsme si tam spolu hráli a já se rozhodovala, ale v knize osudu odpověď byla již napsaná. Mé srdce bušilo jedině pro tu fretku, a tak bylo rozhodnuto. Nerada sice dělám tyto ukvapené koupě, ale tuhle fretku jsem chtěla.
Fretku jsem si dala do tašky, kterou nosím přes rameno, jí se to hrozně líbilo, byla skutečně zlatíčko. Klec jsem prozatím nepotřebovala, doma mám klec po králíkovi, jen si do ní přiděl prkénko na patro a zavěsím pár látkových prolézaček a pelíšků, které snadno spíchnu.
Doma jsem Maju, tak jsem fretku pojmenovala, vyndala z tašky a ona prozkoumávala pokoj a já jí dala přízvisko Kolumbus. Můj kocour Whitee na ní nejdřív koukal hodně podezřívavě, ale když viděl, že mu nic neudělá, tak se Maju vrhnul. Chtěla jsem zasáhnout, ale on ji jen tlapkami objal a držel v náručí, Maja si to nechala líbit a okusovala mu nohu. Tak nějak jsem cítila, že se z nich právě stali nerozluční kamarádi, a taky že jo. Ti dva spolu spinkali stočeni do klubíčka, jen Maja byla přes noc v kleci.
Další den jsem s Majou navštívila veterináře a koupila jí kšíry s vodítkem, aby nemusela být pořád jen zavřená v tašce a mohla běhat. Veterinář ji prohlédl a oočkoval a říkal, že takhle hodnou fretku ještě neviděl. Nakoupili jsme a šli domů, kde na nás už netrpělivě čekal Whitee.
O pár dní déle jsem Maje koupila a vybavila velkou klec, kam k ní každou chvilku zalezl i Whitee a spinkali spolu v pelíšku.

Když jsem se vzbudila, jen jsem si povzdychla, že to není skutečnost. Fretku si chci pořídit a Maja by byla ideální společnice pro mě i pro Whiteeho, který se jen tak s někým nesnese.
No, snad svou Maju najdu, to poznám na jaře, kdy se začnou rodit fretčí mláďata. Pořád ještě váhám, ale nyní jsem si spíš už jistá, že si fretku pořídím.Fretka Kačenka, patří mojí kamarádce L.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Čip Čip | Web | 6. ledna 2011 v 19:08 | Reagovat

Kačenka je na fotce moc roztomilá :-). Já jsem si fretku přála už od malička, protože se mi moc líbili, ale taťka na to má názor, jako většina lidí... Řekl mi, že až si na vybavení vydělám, tak ať si jí koupím. A já, jako holka co chodí do šesté třídy ZŠ, si roznášením letáku (brigáda, do které se často zapojuji) moc peněz nevidělám.

2 Skříteček2 Skříteček2 | Web | 6. ledna 2011 v 19:40 | Reagovat

Také bych chtěla fretku. Fotka s Kačenkou je vydařená - stálo by za to, přihlásit jí do nějaké soutěže =D A v textu máš chybu, druhá věta, tužby se splnilY, protože jsou ženského rodu. No, nejsme ve škole, tak to tam klidně můžeš nechat XD

3 Monča Monča | Web | 6. ledna 2011 v 19:54 | Reagovat

Tak i přeji ať svou Maju na jaře najdeš

4 Lucik Lucik | 17. března 2011 v 11:51 | Reagovat

Všem kterým se zalíbili fretečky. Na jaře možná budou miminka a budou velmi levně. Kačenka už mimča měla tak je chceme dopřát i Adélce. Nechceme na tom vidělávat. Jen mám prostě pocit, že by měla alespoň jednou to mateřství prožít.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama