"Pokud se musíš ptát, nic se nedozvíš.

Pokud víš kde, stačí se zeptat."


Vydala jsem se na Jiný prostor...26. prosince 2010

27. prosince 2010 v 11:54 | Zdenina |  Káro a jeho deník
26. prosince 2010
Teď už vím, co znamenají Vánoce - hojnost, klid, hřejivý pocit lásky, zdobení, vaření, darování, ale i shon. Štědrý den už je za námi, ale vánoční nálada ještě přetrvává. Deny už zase třikrát utekla, ale vrátila se. Radši začnu od začátku.


V soboru 18. 12. přijel Vlastík s Helenkou z Klatov a kluk nezavřel vrátka, přitom pustil ven Deny a mně. Deny toho samozřejmě využila a zdrhla. Já běžel s ní. Helenka i Vlastík běželi za námi. Helenka mě čapla u hospody a použila mě jako návnadu na Deny. A tak ji taky chytla a dala na vodítko. Pak se akorát Helenka ještě málem přizabila na ledu, který byl na parkovišti.
V úterý 21. 12. pro změnu pošťák, co rozváží noviny, nezavřel vrátka, tedy on je nikdy nezavírá, ale tentokrát nás pouštěl ven Vlastík a nedal pozor. Deny už pádila do vsi a já uháněl za ní. Mě Vlastík odchytl u hospody, ale Deny mu proklouzla a běžela k Měcholupům. Šli jsme za ní a u Měcholup jsme ji taky čapli a šli domů.
Ve čtvrtek 23. 12. s námi Zdenina hned po ránu nebyla na procházce a Deny se rozhodla vyvenčit sama. Skočila na haldu sněhu u plotu a hop, a už byla za ním. Já štěkal a kňučel, aby mě páníček slyšel. Taky mě slyšel a spolu jsme vyrazili za Deny, ta chvíli kolem nás pobíhala, ale nakonec se nechala chytit.
Na Deny se nesmí moc křičet, jinak uhání, jako by jí čerti honili. Má strach, že by jí někdo mlátil, ale v této rodině to skutečně nehrozí. Něco si už zažila v minulosti, a tak má strach.

Zdenina připravovala jídlo na Vánoce a já se jí pletl v kuchyni. Párkrát mě okřikla a já se tedy přesunul pod stůl, kde tolik nepřekážím. I když Zdenina připravovala Vánoce, vždycky si našla chvilku, aby se s námi pomazlila, nebo šla na procházku.

V pátek 24. 12. měla Zdenina už cukroví připravené, ale v kuchyni se vařil "kuba" k obědu a smažený kapr s bramborovou kaší k večeři. Zdenina, Helenka i panička se otáčeli v kuchyni a já se jim tam šikovně i nešikovně pletl. Kolem poledne Zdenina ozdobila stromek v obýváku a na stůl dala misky a tácy s cukrovím, ořechy a ovocem.
Večer se rozdávali dárečky. Já se ke Zdenině nahrnul jako první, protože rozdávala dárky. Dostali jsme s Deny a Damiánem haldu pamlsků, hračky a granulky. Tu pískací mi Deny hned zabavila a nechtěla mi ji dát. Ostatní "lidské" dárečky si také našli své majitele a byla krásná vánoční nálada.

V sobotu 25. 12. jsme vstávali kolem 8 hodiny a Zdenina nám a kocourům připravila papání, a pak se mnou a Deny šla na procházku po louce. Poletoval sníh a byla docela zima. Ještě včera byla obleva, tak byl sníh zmrzlý, ale už se na něm tvořila vrstva prašanu. Bořili jsme se, tak se šlo docela dost blbě. Deny jako vždy táhla a já kousal vodítko. Zdenina se nám vyválela ve sněhu, protože jí podjely nohy a my jsme ve správný okamžik zatáhli za vodítko. Jsme šikulové, ale Zdenina moc nadšená nebyla.
Celý den poletoval sníh, a tak se musel odklízet. Mně se to moc líbí, taky pomáhám odklízet, akorát to obvykle házím zpět na zásep, ze které to Zdenina mete pryč, takže ve výsledku je tam ještě víc sněhu než předtím. Ale legrace musí být, ne?

Dneska 26. 12. po poledni přijela babička, ale ještě před tím byl se mnou a Deny Vlastík na louce. Odpoledně mi odjela Zdenina i Helenka, ale ta první by se měla vrátit zítra odpoledne i s kocourem Whiteem. Toho jsem celé svátky neviděl, byl totiž zalezlý u Zdeniny v pokoji a nevystrčil z něho nos.

Tak se mějte krásně a užijte si Silvestra, já ještě nevím, co to je, tak vám to pak napíšu, jak jsme ho prožili.
Nashledanou v příštím roce 2011,
Káro
Káro a Deny 18.12.10
Dárky pro hafany
Káro 18.12.10
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Máte rádi zvířata?

Ano 94% (63)
Ne 6% (4)

Komentáře

1 Terka Terka | Web | 27. prosince 2010 v 11:59 | Reagovat

No, měli jste tedy veselo.

2 Anna Anna | E-mail | 27. prosince 2010 v 12:10 | Reagovat

Móóóc nádherný!!! :-D

3 Haimi Haimi | Web | 27. prosince 2010 v 14:11 | Reagovat

Máš to nabitý :D

4 Monča Monča | Web | 27. prosince 2010 v 15:02 | Reagovat

Jej, to je potvora ta Deny. Ale není divu, četla jsem co si prožila.

Tobě i tvojim mazlíčkům přeji taky krásného Silvestra :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama