"Pokud se musíš ptát, nic se nedozvíš.

Pokud víš kde, stačí se zeptat."


Vydala jsem se na Jiný prostor...Životní osudy slečny Deny

14. září 2010 v 1:41 | Zdenina |  Moji mazlíčci
Naše fenka dalmatina Deny tedy doopravdy nemá lehký život...
24. června 2009 jsme si ji vzali z Psího útulku v Klatovech, to jí bylo něco přes rok. Doma jsme tehdy měli dalmatiny Damiána a Alinu, ale problém to nebyl. Během několika dní si na sebe všichni zvykli a žili si spokojeně. S Alinou na sebe občas doráželi, protože Deny hrozně ráda brala Alině hračky a ta si to pochopitelně nenechala líbit. Ale měly se rády. S Damiánem rozhodně žádný problém nebyl, ten ji vzal okamžitě.

Bohužel nám 3. prosince 2009 utekla. Někdo poškodil naše vrátka a ona se jimi dostala ven. Občas se stává, že vrátka nejsou zaháknuta na drát, prostože je vždy zahákneme. Drát se asi sám nadzvedne. Ale to tady teď nebudu řešit...Deny prostě utekla a nevrátila se.

Oplakala jsem ji a Damián s Alinou tesknili se mnou. Nikdo netušil, že by se mohla ještě vrátit. Jak se říká, život jde dál. Alinin zdravotní stav se mezitím zhoršil a 1. června 2010 zemřela ve věku kolem 15 let. Damián tedy tesknil dvojnásob. Několik dní vůbec nejedl a pak jen ode mně z ruky. Proto jsme si 19. června 2010 pořídili labradora Kára. Damián se trochu zlepšil a zvykal si na nového člena rodiny, ale jako mrzout se s ním moc nemazlil.

12. září 2010 za námi domů přišel městský strážník, který bydlí u nás ve vesnici a oznámil nám,
že Deny se objevila v útulku. Byla tam už od pátka 10. září 2010. Útulek v Klatovech se nachází u areálu čističky a pracovníci od tamtud si všimli, že u útulku je dalmatin a okolo se potulovali nějací lidé. Ti pak zmizeli, ale pes tam zůstal. Neváhali proto zavolat na městskou policii, ti to prověřili a když tam skutečně dalmatina našli a odchytili, kontaktovali paní Šeflovou u útulku. Ta po bližším prozkoumání a načtení čipu zjistila, že je to Deny. Bohužel měla na nás staré telefonní číslo a tak nás nemohla hned kontaktovat. Proto k nám poslala toho strážníka od nás z vesnice. V neděli večer jela sestra s tátou do útulku a převzali si tam Deny. Poznala je a byla štěstím bez sebe.
Doma ji přivítal Damián a náš nový přírůstek Káro. Damián ji s radostí přijal a Káro se samým štěstím, že má kamarádku, počůral. Deny byla opět doma. Jen po chvíli začala hledat Alinu, prostě zjistila, že jí tam někdo chybí.
První noc spinkala na posteli s paničkou, ale při každém pohybu se lekala a byla pořád ve střehu. Přes den za ní Káro pořád běhal a okusoval ji, Deny mu to oplácela. Prostě si hráli. Jí je něco přes dva roky, takže je ještě mladá a tak si může s tím naším čtyřměsíčním raráškem pořádně vyblbnout. Damián na to prostě už nemá sílu, tem má rád svůj klid.

Deny je strašně hodná, ale kupodivu po devítiměsíčním toulání není nijak vychrtlá ani zanedbaná. Dokonce nemá ani blešky. Je v dobrém udržovaném stavu a umí poslouchat na slovo. A to před útěkem neuměla. A ještě něco se za dobu, kdy se toutala, naučila. Umí perfektně chodit na vodítku, hezky při noze a dokonce si uí přešlápnout, aby si srovnala vodítko. Docela by mě tedy zajímalo, kde těch devět měsíců byla, nebo spíše u koho.
Jen má strach a pokud na ní zvýšíte hlas, nebo jen vydáte důrazně příkaz, tak se přikrčí, jako kdyby čekala, že ji budeme bít. Ale to u nás nehrozí.
Její dušička zažila už dost ran, tak doufám, že se u nás zahojí a bude konečně šťastná...

Pár fotek pořízených 13. 9. 2010
Deny na zahradě...očuchává svět.
Tady s Kárem okusuje trávu.
Jedna společná fotečka našich pejsků.
Deny... pěkně z blízka.
A tady si už konečně na chvilku lehla a odpočívá v postýlce.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Haimi Haimi | Web | 15. září 2010 v 16:27 | Reagovat

TAk to je úžasný, kdyby si to nenapsala ty, tak bych řekla, že to ani nemůže být pravda =D

2 Zdenina (admin) Zdenina (admin) | Web | 15. září 2010 v 20:43 | Reagovat

Bohužel to je pravda. Život někdy vymyslí příběhy, které by nikdo nikdy nevymyslel.

3 Moniska Moniska | E-mail | Web | 25. září 2010 v 9:28 | Reagovat

To je krásný příběh,a hlavně nevymyšlený.Takovích je málo.Taky by mě zajmalo u koho byla,ža se tak změnila a je v dobrém stavu.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama