"Pokud se musíš ptát, nic se nedozvíš.

Pokud víš kde, stačí se zeptat."


Vydala jsem se na Jiný prostor...Krvavé kole místo obojku

30. srpna 2010 v 17:38 | Zdenina |  Myšlenky ve větru
Našla jsem na serveru klatovsky.denik.cz článek o Klatovském psím útulku. Má název "Místo obojku měl krvavé kolo" a byl publikován 27. 4. 2010 v 16:51, celý článek najdete --- zde
Fotky z Klatovského deníku

Lidé se poslední dobou chovají ke psům čím dál surověji a týraných zvířat přibívá. Například rottweiler, který byl nalezen v Klatovech. Na krku kolem dokola měl kůži rozedřenou do krve od řetězu na kterém byl nejspíš celý život přivázaný.


Citace z článku:
/"Lidé jsou stále surovější a psy stále brutálněji bijí. Ale nejde jen o mlácení. Když pominu případ, o němž jste nedávno psali, kdy majitel přivázal v lese ke stromu fenku a odsoudil ji tak ke smrti hladem, tak si vzpomínám na zajímavý případ ze Sobětic. Tam náhodná chodkyně objevila kousek od sebe dva psy. Jeden byl vypasený, měl žrádlo a kam se schovat. Dva metry od něj byl přivázaný další pes, který se neměl kam schovat, musel ležet mezi plechovkami a sklem a neměl co žrát. Když jsme ho sem přivezli, tak jsme mu museli dávat granule po hrstkách, protože větší dávka najednou by ho zabila. Stejně zkolaboval a skončil na kapačkách, ale dostal se z toho a dnes už má naštěstí novou paní a daří se mu dobře," vzpomíná na jeden ze smutných příběhů s dobrým koncem Šeflová./

Tresty za týrání jsou nízké. Týraná zvířata se mohou majiteli odebrat pouze tehdy, je-li jejich život ohrožen. A ještě musí policie sehnat důkazy a to také není jednoduché.
Výsledek? Týraných zvířat přibývá a nikdo není potrestán. A když se dotyčnému nic nestane, tak proč by netýral zvířata dál?

Lidé jsou skutečně schopni doslova zrůdných věcí. Ty zvířata se nemohou nijak bránit. Chtějí svým majitelům dát lásku, ale nazpátek se jim dostane jen bolest a zrada. To není správné!
Jako týrání označuji i to, když někdo psa vyhodí někde u silnice, nebo dokonce uváže v lese u stromu. Do stejného pytle házím i ty, kteří si pořídí roztomilé štěňátko jako dárek pro děti a když už přeroste jejich "bytovou kapacitu" tak se ho zbaví. Když zvířata nechcete, tak si je vůbec nepořizujte!
Po Vánocích jsou pak psí útulky doslova našlapány a většina nově příchozích přírůstků, jsou psi tak kolem pár měsíců. Pejsek už není tak roztomilý, jako když byl štěňátko, tak se ho zbavíme. Co je to za logiku? Když si pořizuju štěně, tak snad předpokládám, že u nás vyroste i zestárne, ne?
Ten kdo ublíží psovi, nemá právo se nazývat člověkem...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Haimi Haimi | Web | 30. srpna 2010 v 18:49 | Reagovat

Je to strašné, ale bohužel dost časté a dávala bych za to minimálně trest smrti nebo doživotí...

2 Lucik Lucik | 17. března 2011 v 11:54 | Reagovat

Bohužel zvířata jsou stále "jen" věci a tak se takové věci budou dít dál. A muže za to i legislativa v tomto státě.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama